ג'ון דיברתולומיאו מול הפועל תל אביב, הערב
ג'ון דיברתולומיאו מול הפועל תל אביב, הערב צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

זה לא היה קל, אבל שתי התל אביביות סיפקו ערב כדורסל נהדר ברבע גמר גביע ווינר (ראשון), כשידם של הצהובים היתה על העליונה, עם ניצחון 80-81.

המכבים שיחקו בסגל חסר מאוד ועם רכז אחד בלבד על המגרש, ג'ון דיברתולומיאו שנתן משחק מצויין ונבחר בצדק לשחקן המצטיין על המגרש.

מכבי תל אביב אמנם פתחה את המשחק היטב והובילה בפער קטן בפתיחה, אבל הפועל תל אביב השתלטה על המשחק ברבע הראשון. מקי האדום היה בלתי ניתן לעצירה יחד עם הזרים האחרים - האוורד ואלן - והאדומים הובילו בתום הרבע הראשון 30-18.

הפועל תל אביב עוד ניסתה לברוח, אבל יובל זוסמן ודשון תומאס הצהובים התחלו את המאבק העיקש לצמצום הפער, עד למחצית בה הובילו האדומים 45-43.

מכבי תל אביב הישוותה לתוצאה 50-50, ומכאן החלה נדנדת סלים. רועי גינת ורפי מנקו החזיקו את הפועל, כארם משעור התעורר בצד השני ובתום הרבע השלישי הובילו האדומים בפער קטן, 64-62.

ברבע האחרון עבר היתרון מצד לצד. גינת ומנקו שיחקו נהדר בצד של הפועל, יובל זוסמן ודשון תומאס ענו בסלים משלהם.

במצב של 80-80, 37 שניות לסיום האדומים לא הצליחו לעשות סל ועבירה על פראחוסקי מהצד השני הניבה נקודה אחת מקו העונשין. 4 שניות נותרו לאדומים שלא הצליחו לנצל את ההזדמנות והפסידו את המשחק.

למכבי ת"א קלעו: תומאס 17 (7 ריבאונדים), דיברתולומיאו 16 (6 אסיסטים), זוסמן 13, רול 10 (5 אסיסטים), שגב 9, פראחובסקי 7, משעור 4, טיוס 2, כהן, בולדן 1.

להפועל ת"א: מקי 23, גינת 17, אלן 13 (9 ריבאונדים, 4 חטיפות), מנקו 12 (4 אסיסטים), הווארד 6, בנקס 5, לימונד 4 (5 אסיסטים).