אש כבדה נפתחה הבוקר (שני, שעון ישראל) סמוך לבית המלון "מנדליי ביי" בעיר לאס וגאס במדינת נבאדה שבארה"ב. לפחות 50 בני אדם נהרגו מהירי ו-406 נוספים נפצעו.

על פי המשטרה המקומית, היורה הוא סטיבן פאדוק, תושב לאס וגאס בן 64 אשר התגורר בקומה ה-32 של המלון ומשם גם ביצע את הירי לעבר החוגגים בפסטיבל מוזיקה route 91 שנערך בעיר. היורה חוסל ובחדרו בבית המלון אותרו כלי נשק רבים.

בשלב זה לא ברור האם מדובר בפיגוע טרור. משטרת לאס וגאס הודיעה כי אין עוד יורים מעבר לפאדוק שחוסל.

משטרת לאס וגאס הודיעה כי בת זוגו של פאדוק, מרילו דנליי, שמוצאה אסייתי, אותרה בסיום מצוד נרחב שנערך אחריה. היא חשודה שסייעה למבצע הטבח.

משרד החוץ בירושלים הודיע כי 12 ישראלים מוגדרים מנותקים קשר. עם זאת, לפי שעה לא ידוע על נפגעים ישראלים באירוע הירי בעיר.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ צייץ בחשבון הטוויטר שלו בעקבות הטבח בלאס וגאס, "שולח את תנחומיי למשפחות הקורבנות, אלוקים יברך אתכם".

הטבח בלאס וגאס היום נראה כמתקפת הירי הקשה ביותר בהיסטוריה האמריקנית. לאס וגאס היא הגדולה בערי מדינת נבדה שבארצות הברית. היא נחשבת לעיר נופש והימורים פופולרית במיוחד. בעיר עצמה מתקיימות גם תערוכות וכנסים מהגדולים בעולם כמו גם פסטיבלי מוסיקה.

תיעוד הירי בלאס וגאס

צילום: רויטרס
צילום: רויטרס

אתמול רצח מחבל שתי צעירות, בת 17 ובת 20, בתחנת הרכבת המרכזית בעיר מרסיי.

מבצע הפיגוע הוא חייל של ארגון הטרור דאעש - "המדינה האסלאמית". רשת הטלוויזיה הצרפתית דיווחה שהתוקף דקר בסכין כמה אנשים בתחנת הרכבת. לפי מקור משטרתי הוא צעק "אללה אכבר" במהלך התקיפה.

בקנדה עצרה המשטרה אדם שפגע במוצאי שבת בניידת משטרה ואז דקר שוטר תנועה מספר פעמים בעיר אדמונטון. המחבל נמלט מהמקום ברכב ודרס כמה הולכי רגל ונתפס כעבור מספר שעות. סך הכול נפצעו באירוע הקשה חמישה בני אדם.