מי יבטחו את רכבי עובדי המדינה?

מגדל, הראל ושירביט זכו במכרז החשב הכללי לביטוח רכבי עובדי המדינה לשנת 2018. החברות הזוכות יבטחו כ- 70 אלף רכבים.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , י"ב בתשרי תשע"ח

מי יבטחו את רכבי עובדי המדינה?-ערוץ 7
דגש על השירות. רוני חזקיהו
פלאש 90

אגף החשב הכללי במשרד האוצר הכריז היום (שני) על הזוכים במכרז הפומבי לביטוח רכבי עובדי המדינה ל-2018, בו זכו החברות מגדל, הראל ושירביט.

במכרז בוצעו מספר שינויים בהשוואה לשנים קודמות, המביאים לידי ביטוי רפורמות ושינויים שחלו בשוק ביטוחי הרכב. בין היתר, בבחירת הזוכות במכרז שולב לראשונה ציון איכות השירות שניתן על ידי חברות הביטוח ללקוחות (בהתבסס על מדד המתפרסם על ידי רשות שוק ההון ביטוח וחסכון), וזאת על מנת להבטיח שירות מיטבי לעובדי המדינה.

בנוסף, יצר המכרז התאמה בין מאפייני הנהג ורכבו (כגון גיל והיסטוריה ביטוחית) לבין פרמיית הביטוח שישלם וההשתתפות העצמית, כך שנהגים זהירים יקבלו הוזלה בביטוח הרכב, על מנת לתמרץ נהיגה בטוחה בקרב עובדי המדינה וגימלאיה.

עובדי המדינה יקבלו במסגרת המכרז את ההנחה המקסימלית (העומדת על כ- 16.25%) מתעריף החובה המפוקח על ידי רשות שוק ההון ביטוח וחסכון, הנקבע בהתאם למאפיינים כאמור לעיל.

ב-2018 יבוטחו כ- 70 אלף רכבי עובדי מדינה, בני זוגם וגימלאים, בהיקף כספי הנאמד ב- 300 מיליוני ש"ח לשנה. חברת מגדל תבטח כ- 65% מכלל הרכבים (כולל רכבים המבוטחים בביטוח צד ג'), חברת הביטוח הראל תבטח כ- 32% מכלל הרכבים, ושירביט תבטח כ- 3% מכלל הרכבים.

לדברי החשב הכללי רוני חזקיהו, "אגף החשב הכללי פעל השנה להגדלת תועלות המכרז לעובדי המדינה, כאשר לצד המחיר הכלכלי, הושם דגש על השירות, כמו גם על התאמה למאפייני העובד לצורך תמרוץ לנהיגה נכונה".