"האש שבתוכי כבתה לגמרי"

המדליסטית האולימפית ירדן ג'רבי כינסה מסיבת עיתונאים בה הודיעה כי היא פורשת מספורט תחרותי, וציינה כי טרם גיבשה את תוכניות לעתיד.

ערוץ 7 , י"ב בתשרי תשע"ח

שנה אחרי שזכתה במדליית הארד במשחקים האולימפיים בריו, הודיעה הג'ודקאית הישראלית ירדן ג'רבי על פרישה.

במסיבת עיתונאים מפתיעה שכינסה היום (שני) הודיעה הג'ודוקא הישראלית על פרישה מג'ודו בגיל 28 בלבד.

ג'רבי שלשיאה הגדול הגיעה אך לפני שנה כשזכתה במדליית הארד במשחקים האולימפיים שהתקיימו בריו שבברזיל, לאחר שניצחה את מיקו טאשירו היפנית בקרב על המדליה בבית הניחומים, זכתה גם באליפות העולם עד 63 קילוגרם ב-2013 ושנה לאחר מכן הייתה סגנית אליפות העולם.

ב-2013 גם זכתה במדליית ארד באליפות אירופה בבודפשט, ומדליית הארד בה זכתה באולימפיאדת ריו היה למדליה האולימפית השנייה של אישה ישראלית בענף הג'ודו, אחרי יעל ארד שזכתה במדליית הכסף בברצלונה 1992.

ג'רבי שכבר חזרה מפציעות לאורך קריירת הספורט שלה התקשתה לשוב ולחזור למזרן הג'ודו לאחר המשחקים האולימפיים בריו כשמאז לא התחרתה כלל. גם באליפות העולם שנערכה בבודפשט לפני כמה שבועות נעדרה ג'רבי.

"ככל שהמשכתי להתאמן הרגשתי שהמוטיבציה שלי הולכת ודועכת", הסבירה ג'רבי במסיבת העיתונאים את הצעד עליו החליטה.

ג'רבי סיפרה גם על התמיכה אותה קיבלה ממאמנה, שני הרשקו, "שני היה לצידי לאורך כל הדרך וניסה לעזור, אך לצערי האש שבתוכי כבתה לגמרי".

במהלך מסיבת העיתונאים ציינה ג'רבי כי לעת עתה איננה יודעת לאן מועדות פניה, ומה תעשה לאחר הפסקת המשחק המקצועי.

שרת התרבות והספורט מירי רגב התייחסה הבוקר להודעת הפרישה של ג'רבי כשאמרה, "הצטערתי לשמוע על פרישתה של הג'ודאית ירדן ג'רבי. ירדן הפכה כבר מזמן למודל לחיקוי בעבור ספורטאיות רבות - מודל למצוינות ולהצלחה. היא הביאה כבוד רב למדינת ישראל והרטיטה על הלבבות של כולנו, במיוחד ברגעים בהם עמדה על הפודיום, כשדגל ישראל התנוסס בתקרת האולם והמנון התקווה התנגן ברחבי העולם".

"אני עוד זוכרת את רגעי הזכייה שלה במדליה האולימפית בריו", ציינה רגב שנכחה באולם ברגע הזכיה של ג'רבי. "ישבתי ביציע והתרגשתי מאוד. מדינה שלמה התרגשה עם ירדן", אמרה השרה רגב.

עוד הוסיפה השרה רגב, "בעוד כחצי שנה תיארח ישראל, לראשונה בהיסטוריה, את אליפות אירופה בג'ודו לבוגרים. במסיבת העיתונאים בה הכרזנו על קיום האליפות בישראל, ירדן סיפרה על העוצמות שהקהל הביתי יכול לייצר ולדחוף את הג'ודאיות והג'ודאים שלנו. אני בטוחה שיש לירדן עוד המון מה לתרום לענף הג'ודו הישראלי. כולי תקווה שהיא תיטול חלק באליפות אירופה, אם כג'ודאית שחוזרת מפסק זמן ואם כחלק מהצוות המקצועי. מאחלת לירדן הצלחה בהמשך דרכה ומודה לה בשם הספורט הישראלי, האוהדים ובשם מדינת ישראל".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il