הדס מזרחי: קוראת לממשלה לאפשר עונש מוות למחבלים

בית המשפט הצבאי בעופר גזר אחר הצהריים (שני) שני מאסרי עולם ועוד 16 שנות מאסר על זיאד עוואד, המחבל שהורשע ברצח נצ"מ ברוך מזרחי הי"ד בערב ליל הסדר תשע"ד.

עוואד, אשר שוחרר במסגרת עסקת שליט, חויב על ידי בית המשפט לשלם גם פיצוי כספי בסך רבע מיליון שקלים לאלמנה הדס מזרחי ו-25 אלף ש"ח לכל אחד מבני המשפחה האחרים של נצ"מ מזרחי.

לבית המשפט הצבאי, שם הוקרא גזר הדין, הגיעה לקראת הדיון אלמנתו של ברוך מזרחי, הדס מזרחי.

על בנו של זיאד עוואד, עז א-דין עוואד, אשר הורשע בסיוע לאביו, לאחר שמילט אותו על אופנוע מזירת הרצח, נגזרו 20 שנות מאסר.

בנוסף חויב הבן לשלם גם הוא פיצוי כספי בסך רבע מיליון שקלים לאלמנה הדס מזרחי ו-25 אלף ש"ח לכל אחד מבני המשפחה האחרים של נצ"מ מזרחי.

הדס מזרחי, אלמנתו של נצ"מ מזרחי, הביעה חוסר שביעות רצון מגזר הדין. "דרוש עונש מוות למחבלים", אומרת מזרחי, שרוצח בעלה שוחרר לחופשי במסגרת עסקת שליט, "אני חוששת מעסקת שליט 2 ומאוכזבת מכך שהבן נדון רק ל- 20 שנה".

סגן-ניצב ברוך מזרחי, בן 47 ממודיעין, נרצח בכביש 35 סמוך לצומת תרקומיא-אידנא, באזור חברון והותיר אחריו אישה - הדס, שנפצעה באורח בינוני בפיגוע - וחמישה ילדים.

מזרחי שימש בשלוש השנים האחרונות לחייו ראש מדור סיגינט באגף חקירות ומודיעין במטה הארצי של משטרת ישראל. הוא הצטרף למשטרה בתום שירות קבע של 25 שנים בצה"ל, שאותו סיים כקצין בדרגת סגן-אלוף ביחידת המודיעין 8200.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו