פרסום ראשון
"פלסטין"? לא בבית ספרנו

מנהלת בית ספר ערבי באום אל פחם הוזמנה לשימוע, לאחר שבבית הספר פתחו את שנת הלימודים בשירת ״אנחנו פלסטינים ובירתנו היא ירושלים״.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י"ב בתשרי תשע"ח

"פלסטין"? לא בבית ספרנו-ערוץ 7
נפתלי בנט
Photo by Tomer Neuberg/Flash90

משרד החינוך החליט לזמן לשימוע מנהלת של בית ספר יסודי בעיר אום אל פחם, לאחר שבחגיגות פתיחת שנת הלימודים הושמעו שירי הלל למדינה פלסטינית, עם המילים ״אנחנו פלסטינים ובירת פלסטין היא ירושלים״.

בעקבות פנייה של תנועת "אם תרצו" למשרד החינוך וללשכת שר החינוך נפתלי בנט, הוחלט לזמן את המנהלת הערבייה לשימוע ובהמשך להחליט האם לנקוט נגדה בצעדים כלשהם.

לאחר פרסום הסרטון ברשתות החברתיות שבו נראים התלמידים שמחים על רקע צלילי השיר הבעייתי, ראשי משרד החינוך שוחחו בטלפון עם המנהלת, וזו התנצלה בפניהם, טענה כי לא ידעה על ההחלטה להשמיע את השירים הללו והבטיחה כי הדבר לא יתרחש בשנית.

למרות זאת, כאמור, במשרד החינוך החליטו לזמן את המנהלת לשימוע מיידי שייערך בימים הקרובים.

יו"ר תנועת אם תרצו, מתן פלג, מסר "אני מברך את ראשי משרד החינוך על כוונתם להפסיק את הביזיון בו אנשי 'חינוך' מאפשרים להסתה להשתולל. שילוב בני המגזר הערבי בתוככי החברה הישראלית הוא צעד חשוב אך לא על חשבון פגיעה במדינת ישראל ובריבונותה.

''אני מקווה כי השימוע הצפוי למנהלת יהווה תמרור אזהרה ברור לכל מי שיבקש לפגוע במדינת ישראל, בסמליה או בחייליה", הוסיף פלג.

תמרור אזהרה. יו"ר אם תרצו מתן פלג
צילום: אור אלכסנברג