זירת הטבח בלאס וגאס
זירת הטבח בלאס וגאסצילום: רויטרס

קונסול ישראל בלאס וגאס, אבנר סבן, עדכן הערב (שני) כי על פי ההערכות שני ישראלים מנותקי קשר שהו באזור שבו אירע הבוקר טבח המוני בלאס וגאס.

בראיון לערוץ 2 אמר סבן כי מצבם של השניים עדיין לא ברור - ונעשים ניסיונות ליצור עימם קשר. בסך הכל ישנם חמישה ישראלים שטרם נוצר עימם הקשר מאז הטבח.

באירוע הרצחני מצאו את מותם 58 בני אדם, והמספר עוד צפוי לעלות. יותר מ-515 בני אדם נפצעו.

צוותי ה-FBI החוקרים את הטבח בלאס וגאס מבקשים מהציבור לשלוח אליהם צילומי וידיאו, תמונות, ומידע מפייסבוק או כל מקור אחר שיכול לספק מידע ורקע לגבי אירוע ההרג ההמוני.

ה-FBI העמיד לצורך כך מספר טלפון חינם אליו מתבקש הציבור להתקשר עם כל תיעוד של האירוע וכל שביב מידע על הרוצח.

לרוצח, סטיבן פאדוק בן ה-64, לא היה עבר פלילי, חוץ מעבירת תנועה בודדת. הוא התגורר בעיירה מסקוייט שבנבאדה, בקהילה של פנסיונרים שמרבים לשחק גולף. הוא נהג להמר מדי פעם בלאס ווגאס. בעבר התגורר בפלורידה, שם מתגוררים עדיין אמו ואחיו.

ברשתות החברתיות מתרוצצות שמועות שונות על היותו רשום כחבר המפלגה הדמוקרטית, ועל כך שנסע למזרח התיכון כמה פעמים. אולם אין כל אישור לשמועות הללו ומקורן לא ברור.

האישה שהתגוררה עם פאדוק, מרילו דנלי בת ה-62, היא ממוצא פיליפיני והיא התגוררה בעבר בגולד קוסט שבאוסטרליה.

משטרת לאס וגאס הודיעה מיד לאחר הירי כי היא מחפשת את דנלי אך בהמשך התברר שהיא נמצאת מחוץ לארה"ב, ככל הנראה בפיליפינים. נראה כי נוצר עמה קשר וכי המשטרה אינה חושדת בה במעורבות במעשהו של פאדוק.

ארגון הטרור דאע"ש פרסם אחר הצהריים (שני) הודעה בה מסר כי הוא נוטל אחריות על הטבח. בארגון הטרור טענו כי היורה, סטיבן פאדוק, ביצע את המעשה לאחר שהצטרף לשורות דאע"ש. אלא שבבולשת הפדרלית, ה-FBI, טוענים אחרת.

"מהחקירה שלנו עולה כי אין ליורה שום קשר לארגון המדינה האיסלאמית. נמשיך לעבוד עם כל השותפים לחקירה כדי להבין לעומק את הפשע הזה ולהחזיר כאן את החיים למסלולם", אמר נציג ה-FBI.