הרב אליהו: להיזהר מ"השגחה פרטית"

רבה של צפת תוקף את הכשרות האלטרנטיבית. "אסור לסמוך על הכשרות הזאת, אין לה שום ערך. אין פלא למה הרפורמים תומכים בה".

ערוץ 7 , י"ב בתשרי תשע"ח

הרב שמואל אליהו, רבה של העיר צפת וחבר מועצת הרבנות הראשית לישראל, תקף הערב (שני) בחריפות את ארגון הכשרות האלטרנטיבית "השגחה פרטית".

בשיעורו השבועי של הרב אליהו ששודר בערוץ 7 אמר הרב כי ''יצאה כשרות חדשה - 'השגחה פרטית', בעל הבית משגיח על העסק שלו. אני רוצה לומר לאנשים להיזהר מאוד מהדבר הזה''.

הרב אליהו העיד כי במסגרת עבודתו במחלקת הכשרות הארצית של הרבנות הראשית, ''הגיע אלינו מידע מוסמך שאנשים מבשלים בכפר ערבי, בשר שלהם, מבשלים אותו שם בכפר הערבי, אורזים אותו, מביאים אותו לירושלים. מסעדות שיש להן 'השגחה פרטית' עם איזה חתימה של איזה רב...

''הרבנות הראשית לישראל תפסה אותם והודיע להם - דעו לכם שאתם מאכילים טרפות ונבלות, הם אמרו 'בסדר'. צריך להיזהר מזה, הדבר הזה חמור מאוד אי אפשר לסמוך על הצהרה של בעל הבית שמצהיר שזה בסדר, השוחד יעוור... הוא רוצה לקנות בזול. מה שהוא קונה בכפר ערבי זה חצי מחיר. הוא מרוויח ואנשים אוכלים''.

לדברי הרב אליהו, אם אדם רואה מודעה של ''השגחה פרטית'' בבית עסק לממכר מזון, ''שלא יתפתה, אסור לסמוך על הכשרות הזאת, אין לה שום ערך. אין פלא למה הרפורמים תומכים בכשרות הפרטית, שכל אחד משגיח על עצמו. נותנים לחתול לשמור על החלב", תקף.

לתגובת "השגחה פרטית" לחצו כאן