דגלי אש"ף. ארכיון
דגלי אש"ף. ארכיון צילום: דוברות המשטרה

הורים לתלמידי כיתה א' בבית הספר הממלכתי-דתי-תורני בשכונת גבעת מרדכי בירושלים, נחרדו לגלות כי על הלוח בכיתת הלימוד צוירו צלבי קרס, דגלי אש"ף וכתובות "I love you Palestine".

על פי הדיווח בערוץ 20, כיתוב דומה נכתב בטוש על מפת השולחן של המורה. הנהלת בית הספר הזמינה את המשטרה ונציגי העירייה למקום.

המשטרה פתחה בחקירה ובמקביל זומנו עובדי חברת הניקיון ששהו בבית הספר במהלך הלילה ולאחר בירור שנעשה התגבר החשד כי שלושה מהם ביצעו את המעשה.

חברת הניקיון מסרה לבית הספר כי העובדים זומנו לחקירה במשטרה, הושעו מתפקידם ולא יחזרו לעבוד בבית הספר. מדובר בחברת ניקיון שמתוקצבת ומופעלת על ידי עיריית ירושלים.

אחד ההורים סיפר, "הגענו הבוקר לבית הספר והמראה הזה היה מפחיד. איך יכול להיות שיש אנשים שעובדים בבית הספר במהלך הלילה ועושים מעשים כאלה. תמוה שהעירייה לא בודקת מי המועסקים בחברת הניקיון לה היא משלמת".

הערב שלח מנהל בית הספר דוא''ל להורים ובו הסביר את אשר אירע. לדבריו, "יתכן ומדובר בילד של עובד ניקיון שהיה עם אביו בלילה בבית הספר".

ההורים דוחים את הטענה הזו וטוענים כי מי שראה את הכיתוב והציורים יכול להבין שלא מדובר במעשה של ילד. "אין ספק שאדם בוגר עשה את זה", טוענים ההורים.

עיריית ירושלים מסרה בתגובה: "האירוע מוכר למינהל החינוך בעיריית ירושלים ומטופל על ידי העירייה והמשטרה במלוא החומרה. בטחון התלמידים בראש מעייננו. נדגיש כי כל העובדים הנכנסים למוסדות החינוך הם ברישיון הנדרש ובעלי האישורים המתאימים".

המשנה לראש העיר ומחזיק תיק החינוך הממלכתי דתי דב קלמנוביץ' מסר בתגובה: "אין ספק שנחצה כאן קו אדום. חדירה של עובדי קבלן ניקיון מטעם העירייה לבית הספר וכתיבת צלבי קרס ודגלי אש"פ בכיתה א', מהווה איתות ברור עד להיכן שנאתם מגעת. אני תמיד מזהיר שאסור להתעלם מסימנים המלמדים מה מתחולל במוח אויבינו. אחרי הפיגוע בהר אדר בידי עובד ניקיון אסור לנו להתעלם מהקרבה שיש בירושלים לערבים ונגישותם ועבודתם במוסדות חינוך, וכדאי שניקח את האיתות המאיים ברצינות המרבית".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו