פותח את דלת ביתו לקהל. הנשיא ראובן ריבלין
פותח את דלת ביתו לקהל. הנשיא ראובן ריבלין צילום: מארק ניימן, לע''מ

"חוגגים 70 בסוכת הנשיא עם אחינו בתפוצות", זו הכותרת שמקפלת שלל פעילויות ובהן נגנים מעופפים, כדור פורח תיאטרלי ושדרה של גיבורים פורצי דרך בהיסטוריה ובתרבות של העם היהודי, בלונים עם עובדות על יהדות התפוצות. יום שני 10:00‑16:00.

***

בשומרון מכינים לכם שלל פעילויות לסוכות. בסבסטיה תוכלו לחוות את עלילותיה של עיר הבירה של ממלכת ישראל הקדומה, פלוס סיורים והצגות ומגנט למזכרת. בהר גריזים תתקיים עלייה לרגל עם שלל דמויות מקראיות, וגם סדנא להכנת עפיפונים ב"מרפסת של המדינה", משקפות נוף, שחקני רחוב וסדנאות. ויש עוד בדף הפייסבוק של תיירות שומרון.

***

כיצד התקבלו החלטות הרות גורל של ממשלות ישראל? עו"ד חיליק גוטמן ופרופ' דן קורן סוקרים עשרות החלטות כאלה, מהכרזת המדינה ועד ההחלטה לחסל את חאלד משעל ברבת עמון. יש להניח שבספרם 'ממשלות ישראל לדורותיהן - החלטות חכמות והחלטות מטופשות', יש גם חוכמת הדיעבד וגם השקפת עולם, ובכל זאת, אחורי הקלעים עשויים לסקרן. ידיעות.

***

במלאות 50 שנה לצאת האלבום של 'החלונות הגבוהים', גלגלצ מוציאים אלבום מחווה ובו ביצועים חדשים של אומנים עכשוויים לשיריה האלמותיים של הלהקה. את "איפה כל אבותינו" מבצע ישי ריבו, את "יחזקאל" מבצעים 'תערובת אסקוט', את "אינך יכולה" עושים 'התקווה 6', ואת "בובה זהבה" מבצעת יובל דיין. דיסק מלא הפתעות בעיבודים עדינים.

לתגובות: ofralax@gmail.com