עקיבא תורג'מן
עקיבא תורג'מן צילום: זוהר רון

דמות ספרותית שהיא מקור השראה בשבילך:

'ג'ונתן ליווינגסטון השחף' של הסופר האמריקני ריצ'ארד באך. זהו סיפור על ציפור דרור שעוברת מסע רוחני של הפנמה מה חשוב באמת בחיים. לחיות את ההוויה הפנימית ולא להיות תלוי בהגדרות. ישנו משפט של רבי נחמן מברסלב שממצה את עניין הספר: "כשיש לאדם לב, אין שייך אצלו מקום כלל". משפט שבחרתי לכתוב על חוברת אלבום הבכורה שלי 'עולמות'.

שלושה שירים עבריים אהובים:

"החיים שממול" של ברי סחרוף - עומק, גאונות ופשטות שדרים בכפיפה אחת. זה ברי בשבילי. אחרי שהכרתי אותו אישית בפרויקט 'צמאה' נחשפתי לכך ביתר שאת. "כי לישועתך" של ר' שלמה קרליבך - ניגון מופלא שפשוט הופך אותי בכל פעם מחדש, ובכלל כל שיריו וסיפוריו של ר' שלמה נוגעים בי עמוק בנשמה, עד כדי שבמידה מסוימת אני מרגיש שנשמתי קשורה בנשמתו. "טיפה של אור" של אביתר בנאי - אביתר הוא מורה דרך רוחני ומוזיקלי וגם חבר. אני זוכה ללמוד ממנו להתמודד עם הרצון לדייק במילים.

מה מצחיק אותך?

אני אוהב נורא לצחוק. בסוף יום משוגע אני מוצא איזה קטע סטנד-אפ של רועי כפרי המשונן והמג'ונן, ומתגלגל מצחוק ביחד עם אשתי. רבנו אמר שבלי חוכות והיטלולות אי אפשר לשרוד את העולם הזה.

קבוצת ווטסאפ מעניינת שאתה חבר בה:

"מי הוציא את דור" - שהתחילה כקבוצת מיילים עוד לפני שהווטסאפ היה קיים. המשותף לחברים בקבוצה הוא לא השקפת עולם, גיל, סטטוס משפחתי או מקום מגורים, אלא רק כמיהה ליצירה, מוזיקה והשראה.

לאן תפנה תקציב של מיליון דולר בתחום התרבות?

חוק חובת ניגון. גורם ללימודי מוזיקה להיות ברי השגה לכל דורש. ההחלטה של הוריי לשלוח אותי ואת כל אחיי לחוגי מוזיקה החל מכיתה א' העניקה לי כנפי רוח. אני מודה כל יום על מסירות הנפש שלהם, ועל כך שלמרות שלא חיינו חיי מותרות הם העבירו לי את המסר שאומנות היא לא מותרות.

הסטטוס הכי מיוחד שהעלית בפייסבוק:

לפני שנה וחצי נולד לי בני בכורי. מיד אחרי הברית שלו התאשפזנו בטיפול נמרץ כשהוא בסכנת חיים עם דלקת חמורה במוח. ברחמים גדולים אחרי חודש וחצי השתחררנו בבריאות שלמה. אני זוכר את התמונה שהעליתי מיד כשהגענו הביתה, של משפחה שכובה על שטיח משחקים עם חיוך מאוזן לאוזן - סתם, כי אנחנו בבית, משחקים ושמחים. כל כך לא מובן מאליו.

עם איזה זמר היית רוצה לשיר דואט?

רבי דוד בוזגלו, גדול הפייטנים והמשוררים המרוקאים. לו היה חי הייתי עושה כל מאמץ שזה יקרה.

מה החלום המוזיקלי שאתה שואף להגשים?

להתפרנס בכבוד מהופעות של המוזיקה שלי, כך שאוכל להכניס כמה שיותר זמן של לימוד תורה.