איילת לאש
איילת לאש צילום: יח"צ

השבוע יצאתי לטיול שטח בעמק שמתחת ליישובנו. שטח C, אל תדאגו. בעמק ראיתי מקרוב כיצד המילה הפקרות מקבלת משנה תוקף: סלילת דרכי גישה, מבנים בלתי חוקיים ומזבלות מעשנות, שאותן אנחנו מכירים היטב מהריח והמחנק מדי ערב. שטח C , אמרתי לכם. לכאורה, מי שאחראי לאכוף את החוק פה הוא המינהל האזרחי, גוף שנמצא תחת משרד הביטחון. אבל כתבתי לכאורה מכיוון שבשטח המינהל מעדיף לא להתעסק עם עבריינים ערבים, והם עושים ככל העולה על רוחם וכבתוך שלהם.

מה שראיתי בטיול שלנו הוא רק על קצה המזלג. גניבות המים ביו"ש הן חרפה שאין לה אח ורע, ובמימדים מזוויעים. כל ערבי שחשקה נפשו במים, ניגש לצינור ראשי בקרבת מקום מושבו ומתחבר אליו. ככה פשוט. בזמן שאתם משלמים על כל קוב טבין ותקילין, הגנבים גונבים בשקט ובכמויות. לאחרונה נזכרו במנהל שאפעס, צריך לטפל. אז מה עושים? מנתקים. למשל, רק בשנה האחרונה בוצעו קרוב ל‑800 ניתוקים. עכשיו נשאלת השאלה: מדוע לא תופסים את העבריינים ומעמידים אותם לדין? או לפחות מוציאים להם חשבונית ודורשים מהם לשלם? הרי כדי לתפוס את העבריינים אפילו לא צריך לרוץ בשמש, רק לראות לאיזה בית מוביל הצינור, והופ - אתה אצל העבריין. ובכן, שימו לב לנתונים: מתוך 800 גנבי המים, רק שמונה נחקרו, ועדיין לא הבשיל שום כתב אישום.

עכשיו דמיינו מה היה קורה אילו גנבי המים היו יצהרניקים עם פאות וציציות? או כיצד היה מתנהג המינהל אילו המבנים הבלתי חוקיים והמזבלות המזהמות היו של מתנחלים? בעצם אתם לא צריכים לדמיין, אני אספר לכם: רק השבוע שלח השר ליברמן כוחות הרס לגבעת מגיני ארץ ליד הר ברכה, ועוד גבעה ליד שילה. בשנה האחרונה נעצרו עשרות יהודים ועוד כמה עשרות קיבלו צווי הרחקה מיו"ש, רובם המכריע על כלום ושום דבר.

האם המסקנה היא שממשלת ישראל מבצעת אכיפה מפלה וגזענית כלפי יהודים? התשובה היא כן. ממשלת ישראל מעלימה עין בכוונה תחילה נגד עבריינות ערבית בכמויות מטורפות, ונלחמת מלחמת חורמה נגד כל פחון יהודי. במערב הפרוע של יהודה ושומרון, ערבים מבצעים שוד עתיקות בכמויות מבהילות, בנייה חופשית, ציד בעלי חיים מוגנים, זיהום אוויר בשריפת זבל וזיהום מים בקידוחים פיראטיים, והכול נעשה תחת עינה הפקוחה של מדינת ישראל, ולית דין ולית דיין. אני תקווה שיום אחד הציבור הציוני-לאומי יידע להפסיק לבחור מנהיגים חלשים ולייצר אלטרנטיבה יהודית ריבונית אמיתית.