אם ל-2 מיקנעם: פדידה תחליף את מרגלית

לאה פדידה היא הבאה בתור ברשימת המחנה הציוני, ותיכנס לכנסת אחרי התפטרותו של אראל מרגלית. "אני נרגשת לקראת הצטרפותי לסיעה".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ג בתשרי תשע"ח

אם ל-2 מיקנעם: פדידה תחליף את מרגלית-ערוץ 7
לאה פדידה
צילום: יח''צ

בעקבות החלטתו של ח"כ אראל מרגלית (המחנה הציוני) להתפטר מהכנסת, לאה פדידה, המשנה לראש עיריית יקנעם עילית.

פדידה, אם לשניים, מכהנת גם כמנהלת אגף קשרי ציבור בקק"ל וראש אגף נשים במפלגת העבודה.

"אני מצטערת על פרישתו של אראל שתרם רבות למען המלחמה בשחיתות ולמען הפריפריה", אמרה פדידה. ''אני משוכנעת שימשיך בעשייתו המבורכת גם מחוץ לכנסת".

חברת הכנסת המיועדת הוסיפה, "אני נרגשת לקראת הצטרפותי לסיעה החברתית ביותר בכנסת ושמחה על ההזדמנות להביא עימי את הניסיון הרב שצברתי בעשייה למען נשים, נוער, קשישים ופריפריה, ולהמשיך לקדם תחומים אלה מן הכנסת".

כאמור, ח"כ אראל מרגלית הודיע על כוונתו להתפטר מהכנסת ועל רצונו לכהן כיו"ר ארגון "בקהילה" וכיו"ר קרן ההשקעות הבינלאומית JVP.

"אין זה סוד שרציתי להיבחר לראשות מפלגת העבודה ולהיות מועמדה לראשות הממשלה", כתב בעמוד הפייסבוק שלו. "החברים בחרו אחרת ואני מכבד את בחירתם".

מרגלית הסביר את החלטתו ואמר כי "הדרך הטובה ביותר ליישם את האג'נדה שלי בגליל ובנגב היא להשתמש בכל האמצעים, המשאבים ומרחב הפעולה העומדים לרשותי כיזם חברתי".

יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, מסר ''אני מצר על פרישתו של ח"כ מרגלית ומברך על החלטתו לפעול כיזם בקידום הפריפריה ובפיתוח אזורי צמיחה חדשים בארץ. שוחחתי הערב עם ח"כ מרגלית ואני שמח על כך שעל אף פרישתו מהכנסת, אראל מתכוון להמשיך ולפעול במסגרת המפלגה ולקדם את פעילותה.

''אני מברך את לאה פדידה, משנה לראש עיריית יוקנעם, על מינויה כחברת כנסת מטעם המחנה הציוני", הוסיף גבאי.