איימן עודה
איימן עודה צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

יו"ר הרשימה הערבית המשותפת, חבר הכנסת איימן עודה, שוחח היום (שלישי) בטלפון עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן ועם מנהיג החמאס אסמאעיל הנייה.

עודה בירך את הנייה ואבו מאזן על הסכם הפיוס בין הרשות הפלסטינית וחמאס.

"דיברתי היום עם הנשיא הפלסטיני עבאס ועם ראש הלשכה המדינית של חמאס הנייה", סיפר עודה בחשבון הטוויטר שלו. "בירכתי אותם על האחדות".

חבר הכנסת הערבי יצא נגד ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון ליברמן שגינו את הסכם הפיוס. "מתנגדי הפיוס הם מתנגדי השלום", טען עודה.

בתגובה לשיחת הטלפון בין עודה להנייה, השר ליברמן תקף בחריפות את כל חברי הכנסת הערבים. "לצערי, ההנהגה הפוליטית של ערביי ישראל, כפי שהיא מיוצגת בכנסת על ידי הרשימה המשותפת, הפכה לגיס חמישי של ממש בלי מרכאות, לנציגות בכירה של ארגוני טרור בכנסת ישראל.

"אני קורא לרוב הדומם של אזרחי ישראל הערבים, שהם ברובם לויאליים למדינה ואנשים אחראיים, להקים הנהגה פוליטית אלטרנטיבית שתבהיר בקול צלול וברור, שעם כל החשיבות של הסוגיה הפלסטינית, אנחנו קודם כל אזרחי מדינת ישראל".

ליברמן הוסיף, "הגיע הזמן גם לשלב את אלו שרואים עצמם חלק טבעי בנוף הישראלי בכל רְבָדַי החברה, כולל בתפקידי מפתח בצבא ובשירות המדינה, ואני בטוח שבעתיד יצאו מקרב הצעירים העומדים כאן היום מפקדים בכירים בצה"ל ובמערכת הביטחון.

"בד בבד, אני סבור שהגיע הזמן למצות את הדין עם אלו החותרים כנגד אושיות המדינה, כולל אלו הפוגעים בכם ובמשפחות שלכם, ומנסים למנוע את השילוב המלא של הקהילה הנוצרית בחברה הישראלית", אמר שר הביטחון.