סוכה בצה"ל
סוכה בצה"ל דובר צה"ל

הרבנות הצבאית של פיקוד המרכז הקימה סוכה בכל הפילבוקסים (עמדות שמירה) שברחבי הגזרה, וכל חייל וחיילת המשרתים בצה''ל יוכלו לקיים בחג את מצוות ישיבה בסוכה.

יוזמה זו היא חלק ממהלך נרחב של הרבנות הצבאית, אשר מממשת את אחריותה להעניק לכל חייל וחיילת החפצים בכך את המעטפת הנדרשת כדי לחגוג את החגים כהלכתם, בכל מצב ובכל מוצב.

"מדובר בפעילות שלא היתה קיימת עד כה ברזולוציה כזו, במטרה לוודא שלכל חייל בקצה יהיה את המענה הבסיסי לכל קיום מצוות החג", אמר רב חטמ"ר עציון, סרן הרב דוד אורזי.

בראש השנה סיפקה רבנות פיקוד המרכז מקררי מזון מיוחדים עבור עמדות השמירה בפילבוקסים, כדי שהחיילים יוכלו לאכול סעודה חגיגית, ללא שינוע מזון בחג או בשבת.

כמו כן, בכל עמדה ובכל פילבוקס הונח שופר, והחיילים המעוניינים בכך עברו השתלמות קצרה ותדרוך על הלכות התקיעה.

לקראת חג הסוכות, נרכשו סוכות ייעודיות, אשר תואמות את מידות חצר הפילבוקס, ומאפשרות לחיילים החפצים בכך לאכול בסוכה בכל שבעת ימי החג. כמידי שנה, בכל נקודת קצה ישנו גם סט מהודר של ארבעת המינים.

רב אוגדת איו"ש, רס''ן הרב שהם עורקבי, אמר כי "על אף הצפיפות השוררת במקום הצלחנו להקים סוכות כדי שכל חייל החפץ בכך יוכל לשבת בסוכה ולקיים את מצוות החג. אנו שמחים לבשר שאין פילבוקס באוגדת איו"ש שאין בו סוכה".