ח"כ סלומינסקי לערוץ 7: "אני המום"

יו"ר ועדת החוקה המתגורר באלקנה הגיב להירצחו של ראובן שמרלינג הי"ד. ''אדם משכמו ומעלה. רק ביום כיפור שמעתי אותו מחזן במוסף''.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , י"ד בתשרי תשע"ח

יו"ר ועדת החוקה של הכנסת, ח''כ ניסן סלומינסקי (הבית היהודי) המתגורר באלקנה, הגיב בשיחה עם ערוץ 7 על רצח חברו ליישוב ראובן שמרלינג הי"ד.

''אני המום, עדיין לא קולט שחברי ושכני שהייתי מדבר איתו כל יום כבר איננו. זה מטורף. רק ביום כיפור שמעתי אותו מחזן במוסף. אדם משכמו ומעלה'', אמר סלומינסקי.

שמרלינג הי"ד (70) נרצח על ידי ערבים באזור התעשייה בכפר קאסם.

ח"כ אורן חזן מהליכוד מתח ביקורת על המשטרה שעדיין לא הודיעה כי שמרלינג נרצח בפיגוע טרור. ''הרקע לא ברור? לי זה דווקא ברור: ג'בליה, קלקיליה, כפר קאסם - אותם ערבים, אותה שנאה, אותה מטרה!'', צייץ חזן בטוויטר.

שמרלינג, תושב אלקנה שבשומרון, הותיר אחריו אישה, ארבעה ילדים ו-19 נכדים. שמרלינג הוא חותנו של אל''מ במיל' הוד בצר שכיהן כעוזרו של הרמטכ''ל בני גנץ.

גופתו של ראובן אותרה על ידי בנו במבנה באזור התעשייה בכפר קאסם. על גופתו נמצאו סימני אלימות קשים. המשטרה פתחה בחקירת הרצח ביחד עם חוקרי שירות הביטחון הכללי. נבדקת האפשרות ששמרלינג העסיק פועלים ערבים בבית העסק שבו אותרה גופתו, והם היכו אותו למוות.

חבריו של ראובן ביישוב אלקנה המומים מהרצח, "רק בראש השנה האחרון זכינו לשמוע אותו כחזן, לרעוד ולהתרגש מקולו ומתפילת 'ונתנה תוקף' הידועה. קולו החם והמהדהד. זהו כאב גדול לבית אלקנה כולו".

ראובן שמרלינג הי"ד
צילום: פייסבוק מועצה מקומית אלקנה