בולדן ממכבי ת"א מול שולדבראנד מנהריה, הערב
בולדן ממכבי ת"א מול שולדבראנד מנהריה, הערב צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

תואר ראשון בצהוב לעונת הכדורסל החדשה. מכבי ת"א זכתה הערב בגביע ווינר, אחרי שגברה על עירוני נהריה, 79-93.

הצהובים היו טובים יותר לאורך מרבית שלבי המשחק. הם הצליחו להכניס לעניינים את ג'ונה בולדן שנתן משחק מצויין, דשון תומאס נתן גם הוא משחק מצויין - ויובל זוסמן הצעיר הוכיח שהעונה הוא הולך להיות פקטור משמעותי מאוד בקבוצה.

המשחק נפתח כששתי הקבוצות משחקות היטב, אבל לא מצליחות להכניס את הכדור לסל. רק 2 מתוך 17 הזריקות הראשונות בשני צידי המגרש ראו את הסל מבפנים - אבל לאט לאט הידיות התאפסו.

יובל זוסמן עם שלשה נתן את האות, ג'ונה בולדן הוסיף שתיים, אבל נהריה נצמא עם נסטרנקו וליווינגסטון. הצהובים לחצו על הדוושה וסיימו את הרבע ביתרון 15-22.

ברבע השני היתרון הצהוב היה ברור. בעוד נהריה מסתמכת בעיקר על משחק חוץ ושלשות של וובסטר ויפתח זיו, מהצד השני יובל זוסמן ירה שתי שלשות ופתח פער דו ספרתי, 25-36. דיברתולומיאו נתן רבע טוב, והצהובים ירדו למחצית ביתרון 36-49.

היתרון הצהוב נשמר גם ברבע השלישי. ג'ונה בולדן נכנס לעניינים עם שתי שלשות, דשון תומאס קלע מכל מצב, ולמרות ניסיונות יפים של יאנג ושולדברנד מנהריה להשיב מלחמה, הרבע הסתיים ביתרון 57-73.

ברבע הרביעי היה נראה שנהריה מצליחה להלחיץ את הצהובים ולחזור. 18 יתרון הצטמצמו אט אט ל-8, אבל מכבי תל אביב לקחה פסק זמן, נבן ספאחיה ניער את שחקניו - ומכאן הצהובים שוב היו הקבוצה הטובה ביותר על המגרש, עד לסיום ולתואר הראשון של העונה.

המשחק האמיתי של הצהובים יתחיל בשבוע הבא עם משחקים ראשונים בליגה וביורוליג, ואין ספק שהיא תגיע מעודדת מאוד מההישג מהיכולת למשחקים הללו.