אביגדור ליברמן
אביגדור ליברמן צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

משפחות שכולות מארגון נפגעי הטרור "אלמגור" מתכננות לפתוח בקמפיין לאחר החגים שיקרא לשר הביטחון אביגדור ליברמן לממש את הבטחותיו ולקדם עונש מוות למחבלים שרצחו יהודים.

ד"ר אריה בכרך, אביו של אוהד בכרך הי"ד שנרצח על ידי מחבלים בוואדי קלט בשנת 1995, אמר כי "ליברמן נמצא בתפקיד כבר שנה וחצי כשר ביטחון ועד כה לא הורה לתביעה הצבאית לדרוש עונש מוות.

"במגרש שלו ובמשמרת שלו התביעה הצבאית משחקת את משחקה כאילו אין שר ביטחון, ושר-הביטחון שותק מחד ומשגר הצהרות לוחמניות באמצעות מפלגתו - במקביל".

יו"ר סיעת ישראל ביתנו, ח"כ רוברט אילטוב, הגיש לפני מספר ימים הצעת החוק הקובעת כי ניתן יהיה לגזור עונש מוות למי שהורשע ברצח על רקע לאומני, ברוב רגיל של בית משפט צבאי.

המשפחות השכולות ב"אלמגור" רואות בהצעת החוק ספין של ממש. רון קרמן שבתו טל נרצחה בפיגוע בחיפה, אמר כי "זהו עוד ספין על גבם של נפגעי הטרור, הפעם לא לצורכי בחירות, אלא כדי לגרום לצבור תחושה כאילו העדר חוק הוא זה שלא מאפשר לליברמן לפעול" .

קרמן מזכיר את הודעת הפרקליט הצבאי הראשי, תת־אלוף שרון אפק, שלא יבקש להטיל עונש מוות על המחבל שרצח שלושה מבני משפחת סלומון בנווה צוף-חלמיש.

יוסי צור, גם הוא אב שכול, העביר מסר ברור לליברמן: ''אתה לא זקוק לחקיקה של עונש מוות כדי להפעיל עונש מוות במשמרת ובמסגרת הנתונה לאחריותך. הפעל את החוק הקיים בחוק הצבאי - היום. הרוצח של בני משפחת סלומון צריך להיות הראשון בשורת הרוצחים שמגיע להם עונש מוות״.