כך צלחנו את מרתון התנ"ך בבנימין

מנכ"ל מועצת יש"ע, סא''ל במיל' שילה אדלר, סיים אתמול (ו') את מרתון התנ"ך שהתחיל בראש העין והסתיים בשילה הקדומה.

מי שליווה את אדלר והכין אותו לקראת המרתון הוא פקודו בצה"ל איתן חרמון. חרמון נפצע קשה במהלך מלחמת לבנון השנייה וכתוצאה מכך נאלצו הרופאים לקטוע את רגלו. לאחר שיקום ארוך הוא התחיל לרוץ ולפני מספר חודשים שבר שיא עולם במרתון לקטועי רגליים.

בראיון משותף מספרים אדלר וחרמון על החוויה במרתון התנ"ך, "מרתון מדהים והכי יפה בעולם", אומר אדלר, "לראות את ההתיישבות דרך המרתון זה מדהים והכיף ביותר היה שהמאמן שלי וחייל שלי, איתן חרמון ששבר שיא עולם, רץ איתי מצומת רחלים עד לקו הסיום. אני רוצה לומר לו תודה".

חרמון אמר "שמחתי להכין את המג"ד שלי מגדוד אלכסנדרוני, שילה אדלר, למרתון התנ"ך. הוא ליווה אותי עד היום ואני מלווה אותו היום במרתון הראשון שלו. זה המרתון הראשון שאני רואה את הנוף כי בדרך כלל אני לא רואה כלום שאני רץ. ריצה אתגרית ואנשים עשו פה תוצאות יפות", אמר

אדלר הוסיף, "לא היה לי קל שחייל שלי נותן לי הוראות", הוא אומר בחיוך, "כבר שלושה חודשים אני מקבל מחרמון פקודות. זאת הייתה חוויה מדהימה. זה היה המרתון הראשון שלי ולא האחרון. יש כאן אמירה התיישבותית, ציונית ויהודית במקום בו הלכו אבותינו. מי שרוצה להתאמן כבר למרתון בשנה הבאה, אני ממליץ על חרמון שהוא גם שיאן עולם. אני גאה להיות חלק ממרתון התנ"ך".