התקיפה באיכילוב:
"חכו מה יהיה לכם כשבעלי יגיע לפה"

הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד תוקפי המאבטחים בבית חולים איכילוב בתל אביב. "אני השטן שלך, חכה חכה''.

ערוץ 7 , י"ח בתשרי תשע"ח

"חכו מה יהיה לכם כשבעלי יגיע לפה"-ערוץ 7
תקיפת המאבטחים באיכילוב
צילום: דוברות איכילוב

הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד ארבעה בני אדם המעורבים בתקיפת מאבטחי בית החולים איכילוב בתל אביב, בחודש שעבר.

הארבעה - רוסלן מיסייב, מור ביטון, חנן אלפסי ואברהם יוספוב, מואשמים בקשירת קשר לביצוע פשע, חבלה חמורה בצוותא ותקיפה הגורמת חבלה ממשית בצוותא.

כמן כן, הדוגמנית אליה קדוש מואשמת בעבירות איומים ותקיפת שוטרים.

לפי כתב האישום, ארבעת הנאשמים מיסייב, ביטון, אלפסי ויוספוב הינם מכרים של בן זוגה של קדוש, דוד אמויאל. ב-28 בספטמבר 2017 בשעה 01:00 לפנות בוקר הגיעה קדוש מלווה במיסייב לבית החולים איכילוב בתל אביב לצורך קבלת טיפול רפואי.

במהלך שהותה במיון בית החולים החלה קדוש לגדף ולצעוק על הצוות הרפואי, בטענה כי אינה מטופלת כראוי. אחד המאבטחים הרחיק את קדוש מדלפק המיון, במטרה למנוע ממנה לתקוף את מי מהצוות הרפואי, וזאת לאחר שהבחין כי ניסתה למשוך את שפופרת הטלפון מידיה של אחות במיון.

בעוד המאבטח אוחז בה, פנתה קדוש אל מיסייב ואמרה לו :"למה אתה לא מחזיר לו? אם בעלי היה פה הוא היה מפרק אותם" וכן איימה על הצוות הרפואי והמאבטחים באומרה: "חכו מה יהיה לכם כשבעלי יגיע לפה".

בסמוך לשעה 02:48 הגיעו ארבעת הנאשמים ואמויאל אל בית החולים. לאחר שאיתרו את המאבטח בכניסה, צעק לעברו אמויאל ואף איים על המאבטח באומרו: "אני השטן שלך, חכה חכה, לא מול המצלמות, אני אתפוס אותך בחוץ".

מיד לאחר מכן, נכנסו ארבעת הנאשמים ואמויאל לחדר המיון, כשאותו מאבטח ושני מאבטחים נוספים הולכים בעקבותיהם. אז, החלו ארבעת הנאשמים ואמויאל לתקוף את המאבטח מכל עבר, חבטו בראשו ומאחורי גבו ומשנפל אל הארץ בעטו בפניו ובחלקי גופו.

בד בבד, הכו החמישה את שני המאבטחים הנוספים באגרופים ובבעיטות. מאבטח אחר אשר הגיע במטרה לסייע לחבריו, מצא עצמו מותקף אף הוא במכת אגרוף בפניו. לאחר מכן החלו החמישה להימלט אל רכבם, ואחד המאבטחים ניסה למנוע מיוספוב להיכנס אל הרכב. אז יצאו השאר מהרכב ותקפו את המאבטח בחוזקה וללא רחם, תוך שהצמידו את גופו אל קיר סמוך וחבטו בו, שוב ושוב, כל אחד על פי יכולתו, באמצעות אגרופים בפניו, בראשו ובכל חלקי גופו.

בשלב מסוים נמלטו החמישה מהמקום באמצעות הרכב. למאבטחים נגרמו חבלות, והם נזקקו לטיפול רפואי.

משהוזעקו שוטרי משטרת ישראל אל בית החולים במטרה לסייע לצוות האבטחה, עוכבה קדוש על ידי שוטרים בשל חשד לקשר עם ארבעת הנאשמים ואמויאל. קדוש ניסתה לעזוב את שטח המיון ולא נענתה להוראותיה של אחת השוטרות, תוך שהתקרבה אליה באופן מאיים וקראה לעברה כינויי גנאי וקללות.

כאשר ביקשו לאזוק אותה תקפה קדוש את השוטרת, תחילה באמצעות שתי מכות אגרוף לכיוון פניה ולאחר מכן החלה לנשוך, לשרוט את השוטרת בפניה ולירוק עליה. בהמשך ניסתה קדוש גם לתקוף את השוטרים באמצעות בעיטות עד שנאזקה ברגליה.

הפרקליטות מבקשת להאריך את מעצרם של מיסייב, ביטון, אלפסי ויוספוב עד לתום ההליכים המשפטיים כנגדם, וכן מבקשת להורות על הארכת תנאי מעצר הבית ויתר תנאי השחרור שנקבעו בעניינה של קדוש, עד תום ההליכים המשפטיים בעניינה.