נעלי הבית של החמאסניקים

משאית שהיתה בדרכה לרצועת עזה נתפסה במעבר כרם שלום לאחר שהתגלו בתוכה נעליים צבאיות לחמאס שהוסתרו בתוך נעלי בית.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , י"ח בתשרי תשע"ח

נעל שנתפסה
נעל שנתפסה
צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון

הבודקים הביטחוניים של רשות המעברים במעבר כרם שלום, יחד עם נציגי המתפ"ש, עצרו הבוקר (א') לבדיקה משאית ישראלית שנושאת משלוח גדול של "נעלי בית'' לרצועת עזה, לאחר שזו עוררה את חשדם.

בבדיקת המשלוח התגלה ניסיון הברחה של אלפי נעליים צבאיות מקצועיות, שיועדו על-פי החשד ל'נוחבא' מהזרוע הצבאית של ארגון הטרור חמאס, וגם לכוחות אחרים ברצועה.

הנעליים הצבאיות הוסלקו בתוך נעלי פוך ופרווה, שלמעשה נתפרו עליהן. כאשר הבודקים הביטחוניים קרעו את נעלי הבית התמימות כביכול, שעליהן דמויות אימוג'י, הם מצאו בפנים נעליים צבאיות מקצועיות במגוון צבעים: שחור, חום, מנומר מדבר ומנומר ג'ונגל.

המשאית הוחרמה והועברה לטיפול הצוות המיוחד למאבק בהברחות, המשותף למתפ"ש, שב"כ, משטרת ישראל, המכס ורשות המעברים במשרד הביטחון.

מנהל מעבר כרם שלום ברשות המעברים, עמי שקד, שיבח את פעילות צוות הבודקים במעבר. ''ניסיונות ההברחה כפי שנחשפו הבוקר, הינם חלק ממלחמה יומיומית שמרביתה נעלמת מעין הציבור ומתבצעת על ידי הטובים בבניה של המדינה.

''המבריחים השקיעו מאמץ ומחשבה בניסיון להערים על הבידוק במעבר, כשניסו לתפור את נעלי הבית על הנעליים הצבאיות", אמר שקד והדגיש ''אני גאה בבודקים הביטחוניים, שפעלו בדיוק כפי שאנחנו מצפים מהם, החל מזיהוי המשאית החשודה ועד לנגיעה בסחורה וזיהוי ניסיון ההברחה''.

שקד הבטיח, ''אנו ממשיכים במאבק בהברחות בכל עת, על מנת לוודא שלעזה נכנסת רק סחורה שתואמה ואושרה מבעוד מועד ושאינה מסייעת לגורמי הטרור".

צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון

ראש מנהלת התיאום והקישור (מת"ק) לעזה, אל"ם פארס עטילה, אמר כי ''התפיסה שהתבצעה הבוקר במעבר כרם שלום מהווה ניסיון נוסף של ארגון הטרור חמאס לנצל לרעה את המדיניות האזרחית הישראלית כלפי תושבי הרצועה. נמשיך לעמוד על המשמר, על מנת לוודא כי הסחורות מגיעות לייעדן ולא זולגות למטרות טרור".