חול המועד: אלפים טיילו ברמת הגולן

מזג האויר ההפכפך לא הרתיע אלפי משפחות שיצאו לטייל במעיינות ובנחלים בכל רחבי האזור.

רעות הדר , י"ח בתשרי תשע"ח

מטיילים ברמת הגולן, היום
מטיילים ברמת הגולן, היום
צילום: תמר גלבוע

אלפי מטיילים ברמת הגולן חוגגים חמישים לחידוש ההתיישבות

אלפי מטיילים חגגו ברגליים 50 שנים לחידוש ההתיישבות בגולן, בסיורים והדרכות ברחבי הרמה בשיתוף מדרשת הגולן, מועצה אזורית גולן ואיגוד אשכולות

אלפי מטיילים הגיעו היום (ראשון) לרמת הגולן לחגוג את שנת ה-50 לחידוש ההתיישבות באזור.

המשפחות שהגיעו לרמת הגולן, נהנו מסיורים ללא תשלום בבית הכנסת העתיק בדיר עזיז, אשר שופץ ושודרג בשנה האחרונה ואיפשר חוויה ארכיאולוגית מרשימה, תוך בחינת בית הבד ובית המעיין העתיקים.

את הסיורים העבירו מדריכי מדרשת הגולן, המשתייכת ל'אשכולות' – פורום מרכזי סיור ותודעה ישראלית, בשיתוף עם תיירות גולן. המטיילים מילאו את המעיינות ואת גדות הנחלים, בנו סוכות ארעי ונהנו מאווירת החופשה והחג.

הפתעה חיכתה למטיילים הוותיקים אשר מכירים כל פינה ברמה, וחלק מהסיורים כללו פינות לא מוכרות ברמה וגם זווית חדשה על התעשייה של אנשי הגולן, והסברים על ענפי החקלאות שמפרנסים את התושבים.

גם הילדים הקטנים נהנו מחליבה ברפת החלב, מהסברים מקרוב על הסוסים המשמשים כלי תחבורה ברמה, ומתצפית מרהיבה על הכרמים של יקבי רמת הגולן.

עודד פורת, מנהל מדרשת הגולן סיפר: "זו השנה התשיעית בה אנו מדריכים ללא תשלום באזור, זאת כחלק משליחותה של המדרשה בחיבור עם ישראל למורשתו ברמת הגולן, הנמשכת כבר 2,000 שנה. בשנת ה-50 לחידוש ההתיישבות בחבל ארץ זה, אנו נרגשים לראות את המוני המטיילים חוגגים ושמחים בנופים המרהיבים שלרגלי 'העיניים של המדינה'".