קיבל שבחים. יואב גלנט
קיבל שבחים. יואב גלנט צילום: הדס פרוש, פלאש 90

שר הבינוי והשיכון יואב גלנט השתתף אמש (שני) במסיבת חג שנערכה בסוכת ראש מועצת רכסים יצחק רייך.

באירוע השתתפו רבני העיר, ח"כ משה גפני יו"ר ועדת הכספים, חברי מועצת רכסים, ישראל קלרמן סגן ראש עיריית ירושלים, צמרת הפיקוד בתחנת משטרת זבולון ואישי ציבור נוספים.

במהלך האירוע שיבח ח"כ גפני את שר הבינוי והשיכון ואמר כי "אתה תיזכר כשר שעשה רבות בדיור למען הציבור בישראל תוך עזרה מיוחדת לציבור החרדי".

גפני סיפר כי גלנט סייע לציבור החרדי ברכסים. "עזרת לציבור החרדי ברכסים. 'שכונת הפרסה' התגלגלה במשך שנים עד שהגעת... ההחלטות יבוצעו וזה ישנה את רכסים מקצה לקצה. גם לא נשכח את השירות שנתת בעבר למדינת ישראל".

השר גלנט הודה לח"כ גפני על שהביא אותו לרכסים וזיכה אותו ב'מצוות בניית הארץ' ושיבח את ראש המועצה יצחק רייך, "נהיינו כבר ידידים קרובים, הוא סמל ודוגמה איך ראש עיר יודע לרתום את הגורמים לטובת העיר שלו, רכסים של פעם היא ממש לא מה שקורה היום".

בדבריו התייחס לבנייה ברכסים. "אנחנו נבנה את גבעת הפרסה ונסדיר את הכל. אמרו לי שיש בעיה לבנות בגבעת הפרסה מכיוון שהאיילות עוברות בוואדי. כמי שהתאמן שנים רבות באזור בימי שירותי בצבא אני מכיר היטב את האזור ואמרתי להם שהוואדי נגמר בתוך היישוב. בסיוע משרד האוצר ומטה הדיור בראשות אביגדור יצחקי עשינו שינוי בתוכנית הארצית, יש שלבים של התנגדויות אבל אנחנו שואפים תוך זמן קצר לעלות על הקרקע".