הצצה לחוג התנ"ך של ראש הממשלה

בני ציפר, שהיה בין עשרות משתתפי החוג בביתו של נתניהו, מספר על הלימוד המשותף ועונה לשאלה מדוע לא משדרים את האירוע לטובת הכלל.

ערוץ 7 , כ' בתשרי תשע"ח

חוג התנ"ך בבית ראש הממשלה
חוג התנ"ך בבית ראש הממשלה
צילום: קובי גדעון, לע"מ

בני ציפר, עורך מוסף התרבות של 'הארץ' שהשתתף בחוג התנ"ך בבית ראש הממשלה נתניהו מספר על האירוע.

"זה קרה בפאטיו של בית ראש הממשלה ומסביב לשולחן היו בערך 30 איש, מכל קצוות הקשת האינטלקטואלית והדתית. היו מכל גווני הקשת, גם ימנים ושמאלנים", תיאר ציפר.

"החוג קרוי על שמו של אביה של אשת ראש הממשלה, שמואל בן ארי. מה שהיה מאוד יפה, שהיא קראה שיר שהוא כתב. השיר פשוט היה טוב והוא נזכר בו בסוכה שהיתה לו בבית הוריו בעיירה במזרח אירופה ואז הוא מתעורר ונזכר במקום הזה שלא יהיה קיים יותר", הוסיף.

ציפר נשאל האם מדברים בחוג על תנ"ך נטו, או גם על נושאים אחרים. "ראש הממשלה בהתחלה נושא דברים - וכמובן שהוא אמר דברים פוליטיים - וגם חלק מן האחרים לא התייחסו לפרשנות הפסוקים בנוסח בית הספר אלא הרחיבו. זה קרה גם לכיוון השמאלי וגם לכיוון הימני".

"הרב בני לאו מעביר את השיעור והוא ישב לצידו של ראש הממשלה ושרה וגם מיכה גודמן היה שם. הנושא היה הסוכה והמגורים הארעיים", סיפר ציפר.

למה לא לשדר את החוג לכל עם ישראל, נשאל ציפר וענה, "אם התקשורת היתה רוצה ואם היו יחסים טובים עם התקשורת - ודאי שאפשר היה לחשוב לשדר את זה ב'כאן' - וכל עם ישראל היה נהנה מזה. לא נראה לי שזה ריאלי".