"אונסק"ו איבד את תפקידו ההיסטורי"

השרה רגב, המשמשת גם כיושבת ראש הוועדה לענייני המקומות הקודשים כתבה לנתניהו כי "החל עידן חדש ביחסי העולם מול האו"ם וארגוניו".

חזקי ברוך , כ"ב בתשרי תשע"ח

מירי רגב
מירי רגב
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

השרה מירי רגב שלחה מכתב לראש הממשלה, בעקבות החלטת ארה"ב לפרוש מארגון אונסק"ו.

"לטעמי האו"ם ואונסקו בראשם איבדו את תפקידם ההיסטורי וזאת מרגע שעיקרון זה הופר איבדו גופים אלו לגיטימיות ציבורית ובינלאומית. החלטות אלו ואחרות נוגעות בעיקר בישראל נגועות בחד צדדיות והעדר איזון תוך ניסיון לשרת אינטרסים של מדינות מסוימות גם במחיר של ניסיון להעלים פרקים חשובים בהיסטוריה האנושית", כתבה רגב לנתניהו.

לחצו כאן לקריאת המכתב מלא

היא הוסיפה כי "כשרת התרבות והספורט בישראל וכמי שאמונה על ענייני התרבות והמורשת בישראל בדגש על המקומות הקדושים וכיושבת ראש ועדת השרים לענייני המקומות הקדושים, אני סבורה שנכון צודק ומוסרי באם ישראל תנהג כפי שנוהגת ארה״ב ותודיע על פרישה לאלתר מארגון אונסק"ו וזאת על רקע הניסיון של הארגון בשנים האחרונות לפגוע במדינת ישראל בערכיה ובעם היהודי כולו באמצעות החלטות מנותקות שקריות שאינן מתיישבות עם העובדות ההיסטוריות בראשן שלילת הקשר ההיסטורי של העם היהודי לכותל המערבי ולהר הבית ועובר לסוגיית מערת המכפלה".

רגב כתבה עוד כי "אומות המכבדות את עברן ונאמנות לערכיהן חייבות לזעוק נגד הניסיון להכרית נרטיב וקשר של עם למולדתו . היום התחיל עידן חדש במערכת היחסים והערכים של העולם החופשי מול האו"ם וארגוניו השונים".

את מכתבה סיכמה באמירה כי "מן הראוי שישראל וארה"ב יהיו חלוצות לפני המחנה ויובילו את מהלך הפרישה בשם הערכים שהעולם החופשי נאמן להם ובראשם צדק היסטורי ותרבותי".