ח"כ עודד פורר
ח"כ עודד פורר צילום: חזקי ברוך

"חנין זועבי מצליחה להתעלות על עצמה שוב כשהורידה את המסכות מאחורי הסיבה האמיתית להימצאותה שלה ושל חבריה בכנסת ישראל", אמר ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) ומי שעומד בראש השדולה לניצחון ישראל בכנסת.

"העובדה שהיא מודה כי הכלים הדמוקרטיים העומדים לרשות חברי הכנסת הערבים משמשים לצורך הפרויקט הלאומי שהוא הקמת מדינה פלסטינית צריכה להדאיג רבים".

לפני מספר ימים פורסמו דברי זועבי בהרצאה שהעניקה במרכז הפלסטיני "קרן ג'רוזלם" בארה"ב. "אנחנו לא יכולים לדבר על הגדרה עצמית לעם היהודי", אמרה ח"כ זועבי בהרצאה ותארה את הציונות כשיטה ופרקטיקה עוינת לא רק לפלסטינים אלא לעולם שוחר זכויות האדם.

ח"כ פורר, שהעביר לפני כשנה את החוק המונע התמודדות לכנסת של אדם השולל את מדינת ישראל כיהודית ודמוקרטית הוסיף, שקביעתה החמורה של זועבי כי ליהודים אין זכות להגדרה עצמית היא יריקה בפרצופם של מוסדות המדינה ואזרחיה, כלשונו. "היא הסיבה בגללה שונה ביוזמתי, התיקון לחוק יסוד הכנסת, הקובע כי אדם השולל במעשיו או בדיבוריו את קיומה של מדינת ישראל כיהודית ודמוקרטית לא יוכל להגיש מועמדותו לכנסת".

"אין לי ספק שגם בבחירות הקרובות ועדת הבחירות המרכזית תפסול את מועמדותה ואני בטוח שבעקבות תיקון החקיקה שהעברתי, בג"ץ לא יתערב וישאיר את זועבי וחבריה מחוץ לכנסת הבאה".