"העם דורש בג"ץ ישראלי"

תושבי דרום תל אביב הפגינו מול ביתה של נשיאת בית המשפט העליון הנכנסת אסתר חיות, בדרישה להפסיק את המדיניות המפלה של בג"ץ נגדם.

אלירן אהרון , כ"ד בתשרי תשע"ח

ההפגנה הערב בתל אביב
ההפגנה הערב בתל אביב
צילום: החזית לשחרור דרום תל אביב

עשרות מתושבי דרום תל אביב הפגינו הערב (מוצ"ש) מול ביתה של נשיאת בית המשפט העליון הנכנסת אסתר חיות, בדרישה להפסיק את המדיניות המפלה של בג"ץ, כלשונם, נגד תושבי דרום תל אביב.
.
המפגינים נשאו שלטים וקראו: "אסתר חיות תחזירי את השפיות" ו- "העם דורש בג"ץ ישראלי".

שפי פז, מראשי מטה המאבק של תושבי דרום תל אביב, אמרה כי מאבק תושבי השכונות יימשך עד לשינוי המיוחל, "נגמרו החגים ואנחנו חוזרים לעבודה. הגיע הזמן לשים סוף לדיקטטורה של הבג"ץ. בשעה שמפקירים אותנו, מעלים על נס את זכויות המסתננים. הפגנה זו היא מלחמה על זכויות אדם הכי בסיסיות של תושבי דרום תל אביב שמשום מה בג"ץ החליט להתעלם מהם לחלוטין. אנחנו נמצאים ברחוב בצהלה שממנו זורקים כל אדם שהוא אינו בצבע הנכון, אותנו שכחו."

בין המשתתפים בהפגנה הערב, היו גם פעילי תנועת 'אם תרצו' שקראו לשנות את מדיניות בית המשפט המפלה את תושבי דרום תל אביב.

ראש אגף מדיניות בתנועת "אם תרצו" אלון שוורצר אמר בהפגנה: "זוהי ההפגנה השישית שאנחנו מקיימים נגד הדיקטטורה של בג"ץ. באנו להזכיר לשופטת חיות הנשיאה הבאה של בית המשפט העליון, ולכל שופטי העליון, שאזרחי המדינה הם לא שקופים וגם להם יש זכויות אדם. אנו נמשיך להפגין כל עוד תושבי דרום תל אביב לא יזכו לצדק במאבקם מול האטימות המשפטית".