כדורגל
כדורגלThinkstock

"הפועל רעננה לוקחת את החוק לידיים", כך טוענים באיגוד המאמנים. כזכור, מוקדם יותר היום (ראשון) הודיעה הפועל רעננה על פרידה ממאמנה בשלושת מחזורי הליגה האחרונים, גיא לוי, זאת לאור התוצאות הרעות כשזה הפסיד בשלושת המחזורים וקבוצתו כבשה שער זכות אחד בלבד.

נראה כי היכולת החלשה של הקבוצה תחת אימונו של לוי לא היו השיקול היחידי בפיטורי המאמן כבר לאחר שלושה מחזורים בלבד, כשכבר במהלך פגרת הנבחרת האחרונה גיששה רעננה עם מספר מאמנים.

מועד הפיטורים יחד עם העובדה כי מדובר במאמן שני שמפטרת רעננה מפתיחת העונה בתוך שבעה מחזורי ליגה, גרם לאיגוד המאמנים להגיב בחריפות לצעד החד צדדי.

לדברי האיגוד, ריבוי המקרים של פיטורי מאמנים בחודשיים שעברו מתחילת העונה, כשפוטרו לא פחות משבעה מאמנים בליגת העל - ממוצע של מאמן אחד מפוטר בכל מחזור, מוזיל את מעמד המאמן ואלה הודיעו כי לא יעמדו עוד מנגד ויפעלו בנושא בתקיפות.

"איגוד מאמני הכדורגל בישראל והעומד בראשה ניסים בכר מגנים בתוקף את ההתנהלות של קבוצת הפועל רעננה והעומד בראשה (אשר אלון - נ"ו). התנהלות המועדון כלפי המאמנים מבזה את המועדון, את המאמן ואת הכדורגל הישראלי", נכתב בהודעת האיגוד.

לא רק זאת, אלא שבאיגוד רותחים מכעס על הפועל רעננה שעד שתמנה מאמן מחליף במקומו של לוי החליטה לקדם את שחקן העבר ומאמן הנוער של הקבוצה דני בונדר לתפקיד המאמן הראשי של הבוגרים באופן זמני.

"ברגעים אלו הועבר הטיפול בעניינו של דני בונדר ליועץ המשפטי של האיגוד לצורך העמדת המועדון לדין בבית הדין של ההתאחדות לכדורגל בעיניינו", הודיעו בזעם באיגוד המאמנים שכן לדבריהם, בונדר אינו יכול לשמש בתפקיד הבכיר בשל העובדה כי אינו מחזיק בתעודות הרצויות, דבר שכבר הוזהרו על כך המועדון מהשרון. "דני בונדר אינו יכול לשמש כמאמן בליגת העל בפרט ולאמן קבוצת בוגרים בכלל. ברשותו תעודת מדריך בלבד והנ"ל מוסמך לאמן עד שנתון נערים ב' בלבד".

"למרות אזהרות חוזרות של האיגוד כלפי דני בונדר וכלפי הפועל רעננה הצדדים לוקחים את החוק לידיים ומתעלמים מאיגוד המאמנים. מאמנים יקרים, איגוד המאמנים מבקש לחשוב פעמיים לפני תחילת עבודה בהפועל רעננה! זו התנהלות מבישה שאנו כאיגוד לא יכולים לתת לה יד", נכתב בהודעת האיגוד.

הפועל רעננה עצמה לא נותרה חייבת והחליטה להעניק גיבוי לבונדר הצעיר. בהודעה שהעלתה בחשבון הטוויטר שלה נכתב כי "איגוד המאמנים מצא את הקורבן התורן: דני בונדר. שחקן הנבחרת לשעבר והמאמן שהביא בעונתו הראשונה בתקפיד, גביע וסגנות אליפות לנוער של רעננה".