אמצעי הלחימה שנתפסו במחנה הפליטים קלנדיה
אמצעי הלחימה שנתפסו במחנה הפליטים קלנדיה צילום: דובר צה"ל

כוחות צה"ל הנכנסים לבצע פעילויות מבצעיות ביהודה ושומרון, נתקלים לעיתים בירי זיקוקים וזריקת מטענים לעברם, ולא פעם אותם זיקוקים הם בכינון ישיר ועל כן מהווים סכנה לכוחות ולעיתים אף באזרחים.

מטענים אלה מיוצרים ברובם בייצור עצמי מחומר נפץ שמקורו בזיקוקים.

כחלק מהמערכה הרחבה באמצעי לחימה המצויים בידי הפלסטינים ביו"ש, הוצא צו אלוף פיקוד מרכז אשר אוסר על אחזקת 'צעצועים' אשר ניתן להמירם לכלי נשק מסוכנים. על כן פועל צה"ל להחרמת זיקוקים מחנויות אשר הוכח בעניינן כי שימשו לפגיעה בכוחות צה"ל וכן להחרמת נשקי אוויר אשר מוסבים לנשקים בייצור עצמי.

במהלך היום (שני) נכנסו כוחות צה"ל מחטיבת בנימין בשיתוף כוחות מג"ב למחנה הפליטים קלנדיה והחרימו מאות זיקוקים מחנות אשר מכרה זיקוקים למטרות פגיעה בכוחות צה"ל. כמו כן הוחרמו עשרות אקדחי אוויר העשויים לשמש לייצור נשק בייצור עצמי.

סגן מפקד חטיבת בנימין, סגן אלוף שי ימיני, אמר כי "לעיתים הזיקוקים המיובאים משמשים לחגיגות ולאות שמחה, אך לעיתים רבות אותם זיקוקים מיובאים במסווה ולבסוף משמשים את הצעירים לפגיעה בכוחות צה"ל המוצבים באזור ומסכנים את מרקם החיים התקין בגזרה".

"אנו פועלים בהתאם לצו אלוף אשר אוסר על אחזקת 'צעצועים' אשר מוסבים לכלי נשק או אמצעים עשויים לשמש לפגיעה בחיילנו ויותר מזה, באזרחים - ועל כן לא נאפשר שימוש בזיקוקים ונשקי אוויר במרחב הגזרה ונעשה כל שביכולתנו על מנת להילחם בתופעה זו למען ביטחונם של אזרחי מדינת ישראל. כוחותינו ימשיכו לפעול כנגד אמצעי הלחימה הבלתי חוקיים באיו״ש, יעצרו פעילי טרור ויפעלו כנגד כלל המרכיבים שסובבים את הטרור, ביניהם גם האמצעים המוסבים לנשקים מאולתרים", סיכם ימיני.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו