פני קורבנות השואה - על קיר בית הכנסת

פניהם של הקורבנות יוקרנו על קיר ביכנ"ס המקומי בפראג מדי ערב, כדי להגביר את מאמצי ההנצחה. מדובר בפרוייקט של המוזיאון היהודי בעיר

ניסן צור - ערוץ 7 , כ"ז בתשרי תשע"ח

הרובע היהודי בפראג
הרובע היהודי בפראג
צילום: ערוץ 7

המוזיאון היהודי בפראג השיק פרוייקט חדש, במסגרתו יוקרנו פניהם של קורבנות השואה בקרב הקהילה היהודית בצ'כיה, על קיר בית הכנסת המקומי ללא הפסקה.

הפרוייקט החדש הוא יוזמה של המוזיאון היהודי בפראג, שהחליט להציג את פניהם של יהודי צ'כיה שנרצחו על ידי הנאצים בשואה, ולהביא אותם בפני התושבים המקומיים. מדי ערב, לאחר רדת החשיכה, מוקרנים על קיר בית הכנסת בפראג דיוקנותיהם של חברי הקהילה היהודית של פראג שנרצחו על ידי הנאצים במחנות ההשמדה במהלך השואה.

יאנה ספילחלובה מ'אגף השואה' במוזיאון היהודי בפראג, סיפרה לסוכנות הידיעות AP כי מטרת הפרוייקט היתה "להעניק לשמות קורבנות השואה גם פנים".

בית הכנסת בפראג כולל בתוכו גם את שמותיהם של כמעט 80 אלף מיהודי צ'כיה שנפלו קורבן לנאצים ונרצחו במהלך מלחמת העולם השנייה, ואנשי המוזיאון היהודי ביקשו להנציח את זכרם ולהקרין את תמונותיהם של הנרצחים על קיר בית הכנסת על מנת לאפשר לתושבי פראג החולפים על פני בית הכנסת לעצור ולהביט בפני הקורבנות.

ההקרנה הראשונה של פני הנרצחים, ביום שני, הציגה את תמונותיהם של 52 קורבנות שואה יהודיים מפראג, שהוצגו שוב ושוב על קיר בית הכנסת ללא הפסקה.