"הרשות הפלסטינית - ישות טרוריסטית"

השר בנט אומר כי לישראל אסור לנהל מו"מ עם ממשלה הנשענת על חמאס. "נחתם הסכם פיוס במטרה להלבין את הארגון בעוד הוא מתעצם נגדנו"

ניצן קידר - ערוץ 7 , כ"ז בתשרי תשע"ח

"הרשות הפלסטינית - ישות טרוריסטית"-ערוץ 7
נפתלי בנט
Photo by Avi Dishi/Flash90

השר נפתלי בנט מכנה את הרשות הפלסטינית כ"ישות טרוריסטית" ומצהיר כי אסור לישראל לקיים מו"מ עם הממשלה המשותפת שמוקמת עם חמאס.

לקראת ישיבת המשך של הקבינט שתתקיים היום (שלישי) ותעסוק בתגובה הישראלית לפיוס הפנים פלסטיני אמר בנט כי "ממשלה פלסטינית שנשענת על חמאס הופכת לממשלת טרור לאומית. אסור לישראל להתקפל ולנהל מולה משא ומתן".

לדבריו, "חמאס ממשיך בימים אלו להכין פיגועי רצח של ישראלים, ולחפור מנהרות טרור, ומטרתו להשמיד את ישראל עומדת בעינה. חמאס חתם הסכם פיוס עם הרשות הפלסטינית, במטרה להלבין את עצמו וליהנות מלגיטימציה בעוד הוא מתעצם נגדנו".

בנט מוסיף כי "המסקנה היא ברורה: הרשות הפלסטינית היא ישות טרוריסטית. אין לנהל מולה משא ומתן, אין להעניק לה מחוות עד להתקיימות התנאים: השבת האזרחים וחללי צה״ל לישראל, התפרקות כוללת מנשק ואימוץ תנאי הקוורטט".

בישיבת הקבינט אתמול, כך על פי גורמים מדיניים, אמר ראש הממשלה כי ישראל לא תנהל מגעים מול ממשלה משותפת לחמאס ופתח' אך אינה מתכוונת לנתק את קשריה עם הרשות הפלסטינית, כפי שדרש השר בנט.

עוד נאמר בישיבה, על פי הגורמים, כי ישראל מתכוונת לבחון את הפיוס לאורך זמן כדי לבחון האם הוא מסייע לאזרחי עזה מבחינה הומנטירית. אחר הצהריים, כאמור, יתקיים דיון בהמשך בנושא בקבינט.