יהורם גאון:
המתקפה על הדתיים מזכירה תעמולה נאצית

יהורם גאון על הארגונים הפועלים נגד הגרעין התורני ברמת השרון: מזכירים את ה'דֶר שטירמֶר' האנטישמי מפעם

אלירן אהרון , כ"ז בתשרי תשע"ח

יהורם גאון
יהורם גאון
צילום: יוני קמפינסקי

מתקפה חסרת תקדים מצד אושיית תרבות חילונית על התארגנותם של אנשים הנלחמים בגרעין התורני "ראשית" ברמת השרון.

בראיון שהעניק בימים האחרונים לעיתון 'מעריב' בחר יהורם גאון, בעצמו תושב רמת השרון, לתקוף במרומז את הפעילות במילים חריפות והשווה את פרסומיהם ל'דֶר שטירמֶר', שבועון שהיה חלק מהתעמולה הנאצית.

"יש פה אנשים שונאי ישראל, שכאשר הם רואים אחד כזה (אדם בעל חזות דתית) הם מקבלים פלצות", אמר גאון והוסיף, "אז הם מאיימים עליו שהוא יסתלק מפה. כבר קיבלתי מסרונים על כל מיני טיפוסים מוזרים, המסתובבים ברמת השרון מתוך רצון לשנות את צביונה של המושבה ויש לסלק אותם מפה. וואללה, כשאני קורא את זה, זה מזכיר לי את ה'דר שטירמר' האנטישמי מפעם".

בקהילת 'ראשית' מציינים כי "יהורם גאון מייצג את רוב תושבי העיר שמתנערים מהפעילות של המיעוט הקיצוני והפוליטי שעוסק בהסתה ובשנאת האחר, ומאמינים בכבוד הדדי ובאהבת חינם".

נציין כי בשנה האחרונה מתנהל ברמת השרון מאבק של קבוצה קטנה של פעילים חילונים בשם 'רמת השרון חופשית' הלוחמת בגרעין התורני הפועל בעיר.

בעמוד הפייסבוק שלה מציינת התנועה כי הגרעין התורני בעיר "משיחי שמטרתו המוצהרת היא להחזיר את כל התושבים בתשובה. הרבנים שלהם מדברים בגלוי נגד זרמים אחרים בחברה כמו הרפורמים והקהילה הלהטבי"ת...מספר חברי הגרעין עולה בהתמדה וחבריו מעורים גם במערכת החינוך בעיר. הכל תחת ידיעה של העירייה אשר עוצמת עינייה ונותנת להשתלטות הזאת להעמיק בעיר.... לאט ובבטחה הגרעין התורני ברמת השרון צובר כוח וסמכויות לא להם בעיר".