"המודעות להעסקת יהודים תעלה" אלירן אהרון

עו"ד אורי ציפורי מי שמייצג את האתר "עבודה עברית" מגיב להחלטת בית משפט השלום בירושלים שפסק כי האתר "לוח עבודה עברית" שמטרתו עידוד העסקת יהודים בלבד הוא שירות מפלה לפי החוק.

"בית המשפט שכח את הערך המרכזי, 'עמי ונכרי - עמי קודם'. אנחנו שמחים ולא שמחים על ההחלטה. אנחנו שמחים כי עכשיו יהיה יותר מודעות להעסקת יהודים וקריאת עידוד".

בתביעה אשר הגישו המרכז הרפורמי לדת למדינה ומרכז מוסאואה נגד מפעיל אתר "לוח עבודה עברית" קבע בית משפט השלום בירושלים כי האתר מפלה לפי חוק איסור הפליה במוצרים, בשירותים ובכניסה למקומות בידור ולמקומות ציבוריים, תשס"א-2000.

בעקבות זאת גזר בית המשפט על מפעיל האתר קנס בסך של 40 אלף שקלים וחייב אותו בהוצאות משפט.

נציבות השוויון הגישה לבית משפט באמצעות הנציבה האזורית ירושלים והדרום במשרד העבודה והרווחה עו"ד ג'נט שלום, עמדה "לפיה בפרסום לוח מעסיקים ארצי המפרסם בריש גלי עסקים המעסיקים יהודים בלבד במטרה לשכנע את הציבור להימנע מהעסקת עובדים שאינם יהודים, ועובדים ערבים בפרט יש פגיעה עמוקה בעקרון השוויון".

האתר פרסם רשימות עסקים, מעסיקים ודורשי עבודה ובעת שהוגשה התביעה נכללו בדף הבית של האתר תכנים המעודדים "עבודה עברית", ובסכנה שיש בהעסקת עובדים "שאינם בני ברית".

כמו כן חלק מהאתר הוקדש ל"סיפורי עבודה עברית" שם מופיעות תגובות של משתמשי האתר ובהם מסופר, בין היתר, על "התחושה הטובה שבהעסקת יהודים" ועל "סיפוק גדול לפרנס ולהעסיק את האחים שלי ולא לתת כסף למי שמוגדר כאויב שלי" וכיוצא באלו תכנים שמטרתם לעודד העסקת יהודים והעדפתם על פני העסקת עובדים אחרים, בפרט ערבים.