קטש. מהפכה בסגל הנבחרת
קטש. מהפכה בסגל הנבחרת אתר מנהלת ליגת ווינר סל

מהפכה של שמחה? מאמנה החדש של נבחרת ישראל בכדורסל, עודד קטש, פרסם היום (רביעי) את רשימת הסגל המורחב לקראת מוקדמות גביע העולם שיחל בעוד קצת יותר מחודש, ב-24 בנובמבר.

קטש, שמונה לפני כשבועיים למאמנה החדש של הנבחרת הישראלית, במקומו של ארז אדלשטיין שסיים את דרכו בנבחרת לאחר הכישלון המהדהד בטורניר אליפות אירופה בכדורסל אותו אירחה ישראל לראשונה בתולדותיה, ייבחר מתוך 24 השחקנים את 18 השחקנים שיעמדו לרשותו לקראת צמד המשחקים הראשונים בקמפיין המוקדמות שצפויות להתקיים בקרוב ממש, ב-24 בנומבר.

כבר בעצם פרסום הסגל המורחב אפשר לראות את השינוי הגדול הצפוי תחת אימונו של שחקן העבר, להבדיל מקדנציית האימון של אדלשטיין הג'ינג'י, כששלושה משחקני הנבחרת הבולטים הופרשו ובמקומם זומנו מספר רב של שחקנים צעירים, דור העתיד של הכדורסל הישראלי אם תרצו.

השלושה שהופרשו הם יוגב אוחיון ויותם הלפרין שחקני האלופה הפועל ירושלים וגיא פניני, שחקנה של הפועל חולון. עם זאת, ליאור אליהו ואלישי כדיר הנחשבים גם כן לדור הוותיק בנבחרת זומנו עדיין, זאת מאחר שאין לדעת מה יוכלו השחקנים הצעירים הגבוהים לספק מתחת לסלים.

יחד עם הלפרין וחבריו, גם רביב לימונד לא נכלל בסגל המורחב, כשבנוסף אליהם גם שלומי הרוש ואלכס צ'וברביץ' לא זומנו.

מדובר בצמד משחקים בלבד בקמפיין מוקדמות גביע העולם שיתקיים ב-2019 בסין, כשבצמד המשחקים הבאים יוכל קטש לזמן 24 שחקנים אחרים לחלוטין. עם זאת, נראה כי שלושת הוותיקים לא יזומנו עוד.

מי שלא זומן גם הוא הוא לא אחר מאשר קפטן הנבחרת, עומרי כספי, שחקנה של אלופת ה-NBA גולדן סטייט. אי זימונו של כספי נובע כתוצאה מהעבודה כי בניגוד לנהוג עד כה, הפעם המשחקים יתקיימו בזמן משחקי הכדורסל בארצות הברית ובמפעל היורוליג האירופי, מה שככל הנראה יביא לבעייתיות גם עם זימונם של שחקני מכבי ת"א.

אז מי כן נכלל בסגל הרחב? הבשורה הגדולה היא זימונם של ארבעה שחקנים שזכו יחד עם קטש במדליית הכסף באליפות אירופה עד גיל 20 בקיץ האחרון וכן ג'ייק כהן, שחקנה של מכבי ת"א שלאחר מאמצים גדולים של איגוד הכדורסל, קיבל השבוע את אישור פיב"א לשחק כישראלי ולא כמתאזרח.

הנבחרת הישראלית תתחיל כאמור כבר בעוד חודש את מסעה בדרך לגביע העולם בסין, כשתארח ביום שישי ה-24 בנובמבר את אסטוניה בדרייב אין, במשחק שיחל בשעה 14:00 שעתיים ורבע לפני כניסת השבת. כעבור שלושה ימים תתארח הנבחרת הישראלית בכרתים אצל נבחרת יוון, ובחלון השני בפברואר הנבחרת תארח את בריטניה ותצא למשחק חוץ באסטוניה כשבחלון השלישי תארח את יוון ותתארח בבריטניה.

על פי השיטה החדשה, שלוש הנבחרות הראשונות בכל בית יעפילו לבית חדש עם שלוש הראשונות מהבית המקביל, כשהבית של הישראלים יתנגש עם שתיים מהנבחרות אותן אירחה רק בטורניר היורובאסקט האחרון שהתקיים בארץ - נבחרות גרמניה וגיאורגיה איתן ישחקו גם נבחרות סרביה ואוסטריה. שלוש הראשונות מהבית החדש יעלו לגביע העולם שיתקיים ב-2019 בסין.

הסגל הרחב: שון דאוסון, תום מעיין, גל מקל, עמית שמחון, בן אלטיט, חואקין שוכמן, תמיר בלאט, ג'ו אלכסנדר, בר טימור, ריצ'ארד האוול, ליאור אליהו, תומר גינת, רפי מנקו, עוז בלייזר, דניאל קופרברג, נתנאל ארצי, עידן זלמנסון, כרם משעור, איתי שגב, ג'ייק כהן, יובל זוסמן, יפתח זיו, איגור נסטרנקו, אלישי כדיר.

מאיגוד הכדורסל נמסר, כי "הסגל החדש משקף את מדיניות איגוד הכדורסל והאגף המקצועי הדוגל בתכנון ארוך טווח וראייה עתידית, כפי שמסרו קטש, יו"ר הועדה מקצועית עמוס פרישמן והמנהל המקצועי פיני גרשון, במסיבת העיתונאים בשבוע שעבר".

עוד אמרו באיגוד הכדורסל, כי "רשימת השחקנים נבחרה עם מבט לשתי המשימות הגדולות הבאות של הנבחרת, גביע העולם 2019 בסין ולאחר מכן אליפות אירופה 2021".

מכירת הכרטיסים למשחק הראשון מול נבחרת אסטוניה שיתקיים כאמור ביום שישי ה-24 בנובמבר, כשעתיים ורבע לפני כניסת השבת יחלו מחר, כשהמחירים ינועו בין 30 שקלים ל-220.