המטרה - "לזעזע את ארץ ישראל"

אחד ממארגני הפגנות הפלג הירושלמי מצהיר כי המעצרים לא ירתיעו את חוסמי הכבישים, "מדוע את עובדי חיפה כימיקלים והנכים לא עצרו?".

בני טוקר , כ"ט בתשרי תשע"ח

אבי מנקס, ממארגני הפגנות ''הפלג הירושלמי'', אומר לערוץ 7 כי אנשי הפלג הקיצוני נחושים להמשיך בחסימות הכבישים במחאה על מעצרם של עשרה משתמטים מגיוס.

נציין כי 120 מפגינים נעצרו על ידי המשטרה לאחר שהתפרעו בהפגנה בירושלים וחסמו את הכבישים באזור הכניסה לעיר.

"מבחינתנו הם לא עריקים אלא גיבורים. לצערנו המשטרה מקבלת רוח גבית לנקוט באלימות כלפינו כאשר נגד עובדי חיפה כימיקלים, עובדי רשות השידור והנכים שחסמו כבישים לא עשו דבר ובוודאי שלא עצרו, אצלנו כבר בהפגנה הראשונה נעצרו ארבעים איש", מספר מנקס.

לדבריו חסימת כבישים היא אקט מחאה לגיטימי, "כמו שבזמן פינוי גוש קטיף חסמו כבישים גם אנחנו היום חוסמים כבישים כדי לזעזע את ארץ ישראל. זה לא מחליש אותנו שהפוליטיקאים החרדים לא עומדים מאחורינו כי אלה אותם פוליטיקאים שהביאו הסכם לא טוב ואנחנו לא מוכנים להתפשר כמו בהסכם כפר מימון.

''אנחנו מתנגדים לדרך הפשרה", הבהיר מנקס, ''אין שום דבר שאנחנו עושים שלא נעשה בהנחיית הרב אויערבך".

מנקס מספר על מצבם של העצורים, "הם עוברים טרטור רציני כולל מתן טביעות אצבע, נסיעות לבתי משפט ולבקו"ם ומשם לכלא ארבע או שש. אבל הם חזקים ואיתנים ומאושרים שהם נלחמים למען עולם התורה. בכלא הצבאי יש לנו עורכי דין מיומנים שמביאים להם את כל מה שהם צריכים כולל אוכל ותפילין".