מפגיני 'הפלג הירושלמי' חוסמים כבישים

40 מפגינים נעצרו עד כה לאחר שחסמו כבישים בבירה וגם את תוואי הרכבת הקלה. חרדים רבים המתנגדים ל'פלג הירושלמי' התעמתו עם המפגינים.

מיכל לוי , כ"ט בתשרי תשע"ח | עודכן: 18:42

במסגרת המאבק נגד מעצרם של מספר בחורי ישיבה שערקו מצה"ל באופן מכוון, חודשו היום (חמישי) הפגנות אנשי 'הפלג הירושלמי' בכיכר השבת בירושלים ובמקביל נחסם צומת הרחובות יפו ושרי ישראל בעיר.

גם בבית שמש נרשמו הפרות סדר. 40 מפגינים נעצרו עד כה.

גם חלקים מתוואי הרכבת הקלה נחסמו. בשל חסימת מסילות הרכבת הקלה על ידי מפגינים חרדים ברחוב יפו, פועלות הרכבות בין תחנת הר הרצל לתחנה המרכזית ובין תחנת חיל האויר (פסגת זאב) לתחנת שער שכם. מחברת סיטיפס נמסר כי לפי שעה אין שירות רכבות ברחוב יפו בין שער שכם לתחנה המרכזית.

בשעות הבוקר, מפגינים מהפלג הירושלמי חסמו כביש סמוך לצומת שילת ליד העיר מודיעין.

המפגינים, שהכריזו על "יום זעם", קוראים קריאות בגנות הגיוס, ביניהן "נמות ולא נתגייס" ו"לכלא ולא לצבא". מנגד, חרדים רבים הנמנים על הרוב החרדי המתנגד להפגנות הללו, התעמתו עם המפגינים.

צילום: נעם ריבקין פנטון, פלאש 90

אמש נעצרו בירושלים שישה בני אדם שניסו למנוע מרכב שב"ס להוביל את העריקים העצורים לידי המשטרה הצבאית. במעלה אדומים נעצרו שלושה שסירבו לדרישת המשטרה לפנות את הכביש לאחר שהפגינו במקום.

ביום שלישי נעצרו 40 מפגינים מ'הפלג הירושלמי' בבני ברק לאחר שכמה מהם תקפו שוטרים והתפרעו בכביש. במקביל נערכה הפגנה בירושלים, שם חסמו כמאה מפגינים את צומת הרחובות שרי ישראל-יפו ו-17 נעצרו.