מי מנסה לפגוע בשירות הלאומי?

מנכ"ל רשות השירות הלאומי נפגש עם נציגות מתנדבות השירות הלאומי בניסיון לברר את מקור התלונות נגד השירות שפורסמו לאחרונה.

אלירן אהרון , כ"ט בתשרי תשע"ח

קמפיין תקשורתי חריף מתנהל בימים האחרונים נגד רשות השירות הלאומי-אזרחי.

במסגרת הקמפיין המקודם בעיקר בתקשורת החילונית וברשתות החברתיות, נטען כי בנות שבוחרות שלא להתגייס לצה"ל אלא להתנדב לשירות הלאומי לא זוכות למענה ולהדרכה במסגרת השירות.

כך למשל פורסם במגזין "את" תחקיר שבו נטען כי הבנות סובלות מתנאים מחפירים, משכורת משפילה, מחסור בליווי בהדרכה ובתמיכה ועוד.

מנכ"ל רשות השירות הלאומי-אזרחי, שר-שלום ג'רבי, כינס היום את נציגות מתנדבות השירות הלאומי שמנהלות את הקמפיין וצירף לפגישה את נציגי כל עמותות השרות הלאומי כדי להבין את הטענות.

כתב ערוץ 7 הצטרף לישיבה המיוחדת הזו אך בשלב מסוים נדרש לעזוב את הדיון לאחר שביקש לברר פרטים על אופי התלונות מצד הבנות.

ג'רבי עצמו ציין בדיון כי כל תלונה מטופלת מיד אם נמצאת נכונה, "אנחנו משבחים את כל המתנדבים שפנו אלי, מותר להם להביע את דעתם ולהביא את אשר על לבם".

"צריך לזכור שההטבות להן זוכים המתנדבים, גברים ונשים, הם בדיוק כמו בצבא, ביטוח חיים, ביטוח שיניים, ביטוח משקפיים, פיקדון ומענק. ממש כמו בצה"ל".

"מטרתו של הכינוס היום הוא לחפש פתרונות קונקרטיים אשר יובילו לשיפור חוויית השירות הלאומי ויאפשרו למתנדבים לפעול ולהתנדב במסגרות השירות מבלי להיתקל בקשיים שהוצפו בפניות", הסביר.

לפגישה הגיעו, מלבד המתנדבות, גם מנכ"לי עמותות השירות הלאומי, אליהם הצטרפה גם יו"ר עמותת בת-עמי, מיכל וולדיגר, אשר מלווים את המתנדבים ואחראים על פעילותם, במטרה ללמוד על הפערים שעולים מהשטח.

במהלך הפגישה אמר ג'רבי כי "דלתי פתוחה בפני כל מתנדבי השירות הלאומי-אזרחי בכל טענה שהיא, וכאשר שמענו על הטענות מצד המתנדבים, כינסנו מיד את כל נציגי העמותות למפגש פתוח עם המתנדבים והבוגרים המעוניינים בכך.

''בהנחייתו של השר הממונה על השירות הלאומי אורי אריאל, אנו ממשיכים לפעול על מנת לאפשר שירות משמעותי, איכותי ונעים לכל 18,000 המתנדבים''.

ג'רבי הדגיש כי ''לכל מתנדב יש אוזן קשבת ברשות השירות הלאומי-אזרחי, המפעילה יחידה העוסקת בפניות הציבור, אשר פתוחה לפניותיהם של המתנדבים ופועלת על מנת לאפשר להם שירות משמעותי, איכותי ומספק יחד עם מתן מענה לבעיות ולפערים בהם נתקלים המתנדבים. כל זאת מתוך הבנת חשיבות התרומה של מתנדבי השירות הלאומי-אזרחי למדינת ישראל ולחברה הישראלית כולה".