שער ידיעות אחרונות
שער ידיעות אחרונות צילום מסך

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) תוקף בחריפות את הקמפיין האינטרנטי שמעודד נשים לחשוף כי הוטרדו מינית.

עד כה, מיליוני נשים ברחבי הגלובוס חשפו את ההטרדות שעברו ופרסמו את חוויותיהן לצד התיוג #metoo. בעיתון "ידיעות אחרונות" הובאו סיפוריהן של נשים מוכרות כמו אורנה בנאי, לימור לבנת, ירדה ארזי ושירי מימון.

סמוטריץ' תקף את הקמפיין וכתב בטוויטר, "צריך לומר את האמת - קמפיין #MeToo הוא שקרי, מגמתי ומסוכן, שנועד להציג את כל הגברים כמטרידים ואנסים ואת כל הנשים כקרבנות, לסכסך בין המינים (פמיניזם רדיקלי) ולפרק את המשפחה והזוגיות.

''מציע לכולנו לא להתרשם מההתגייסות של נשים רבות, חלקן במודע וחלקן בתמימות", הוסיף חבר הכנסת מהבית היהודי, ''מי שצריך הוכחה מוזמן לקרוא את ה'תלונה' ההזויה של אורנה בנאי ולהבין במה מדובר".

אחת הנשים שלקחה חלק בפרויקט האינטרנטי היא חברת הכנסת רחל עזריה (כולנו), שחשפה: "הייתי חברת מועצה צעירה, בת 30, חברה בוועדת תכנון ובנייה בעיריית ירושלים. היה חבר מועצה שבכל ישיבת ועדה זרק לעברי הערות מיניות ופוגעניות, וכל החדר היה מתפוצץ מצחוק.

"לא ידעתי מה לעשות. כשהייתי מנהלת את הדיונים בוועדה זה היה בלתי נסבל – כל משפט שני שלי היה זוכה לתגובה, ולא יכולתי להגיב כי הוא כאילו לא אמר כלום. הכל היו הערות מיניות אבל תמיד חצי מוסוות. פניתי לייעוץ המשפטי של הועדה, הם לא ידעו לעזור. פניתי לחברי ועדה נוספים, והם לא עזרו. בבית, בן הזוג שלי אמר שבעצם אותו חבר מועצה משחק על זה שהוא כאילו לא אמר כלום, ואני צריכה להחזיר את זה אליו, לשאול למה הוא התכוון.

"בפעם הבאה שהוא סיפק הערה מאוד בוטה שקשורה להרגלי מין, כל החדר נקרע מצחוק. ואז אספתי את עצמי, הסתכלתי ואמרתי לו 'מה אמרת? לא הבנתי, אתה יכול להסביר לנו, לכולם פה?', ואז כולם השתתקו. דממה בחדר. כולם הסתכלו עליו. המבוכה פשוט עברה אליו. ומאז פסקו ההטרדות''.

ח"כ עזריה הוסיפה, ''#metoo כי זה כבר אחת מתוך אחת. ועכשיו, כשהכל יוצא החוצה, אור השמש מחטא ומאפשר להתמודד עם הפגיעות שחווינו ולמנוע מהדור הצעיר לחוות גם הן את אותן הפגיעות".