"מורה, מחנכת, יוצרת מלאת חיים"

שרה לונדון, תושבת היישוב סוסיא ואם לתשעה ילדים, שנפצעה בתאונת דרכים בה נהרגה חברתה אירית רוטשילד- זר, נפטרה הלילה מפצעיה.

ערוץ 7 , ב' בחשון תשע"ח | עודכן: 12:17

"מורה, מחנכת, יוצרת מלאת חיים"-ערוץ 7
שרה לונדון
צילום: הישוב סוסיא

במוצאי שבת נפטרה שרה לונדון (59) תושבת היישוב סוסיא לאחר שנפצעה קשה בתאונת דרכים במוצאי חג הסוכות.

התאונה התרחשה לפני כשבועיים הושענא רבה בכביש 31, ים המלח - ערד. ברכב נסעו אירית זר ושרה לונדון תושבות סוסיא בדרכן לים המלח. רכבן התנגש במשאית שהתהפכה בכביש.

שתי הנשים פונו במצב קשה, מצבה של שרה השתפר תחילה והיא שבה להכרתה אך בסוף השבוע התרחשה התדרדרות במצבה עד אשר נאלצו הרופאים לקבוע את מותה. רק היום קמו בני משפחת זר- רוטשילד מאבלה של אירית שנפטרה מפצעיה ימים אחדים לאחר התאונה.

בישוב מספרים כי אירית ושרה תושבות סוסיא, חברות קרובות ומורות בחטיבת הביניים האזורית שביישוב, היו השנה בשנת שבתון ובערב החג נסעו יחד לרחצה בים המלח.

שרה ובעלה ד"ר עקיבא לונדון הם מראשוני היישוב סוסיא, ממקימי הישוב כרמל וממייסדי ההתיישבות בהר חברון ולזוג תשעה ילדים.

חברותיה של שרה מספרות על "מחנכת דגולה, מורה שאין כדוגמתה, התלמידות דיברו רק טוב עליה ורצו שתהיה המורה שלהם, בסוסיא ראו בה אישה מלאת חיים, אשת חסד וחברת אמת".

"אירית ושרה שתיהן נשות עשיה. רואות את הטוב ויודעות להנות מהחיים. הליכתן בטרם עת היא אבדה גדולה לסוסיא ולמאות התלמידים בהר חברון. רק בסוף השבוע קיבלנו חיזוק ותמיכה מיישובי הר חברון ולכיש שעוד התפללו יחד איתנו לשלומה של שרה, אך לצערנו גם היא נפטרה, קהילת סוסיא חווה כרגע משבר, אך היא קהילה תומכת וחזקה ונדע לצאת ממנו מחוזקים".

ההלוויה תצא היום בשעה 16:00 מבית הכנסת בסוסיא לבית העלמין ביישוב. יושבים שבעה בבית לונדון בסוסיא.