פעילי להב"ה שנעצרו - שוחררו

עשרת פעילי להבה שנעצרו הבוקר שוחררו בתחנת המשטרה. יו"ר הארגון בנצי גופשטיין יובא לבית משפט השלום בירושלים לדיון בעניינו.

ערוץ 7 , ב' בחשון תשע"ח

בנצי גופשטיין
בנצי גופשטיין
צילום: אלירן אהרון

עשרת פעילי להבה שנעצרו הבוקר (ראשון) שוחררו בתחנת המשטרה ללא הבאתם כלל לבית המשפט.

יו"ר הארגון בנצי גופשטיין יובא בשעה 15:30 לבית משפט השלום בירושלים לדיון בעניינו.

עו"ד איתמר בן גביר פרקליטו של גופשטיין מסר, "ברור שהבאת גופשטיין לדיון נעשית לצורכי ראווה ועל מנת שיהיה למשטרה מה לענות לבג"ץ. אין שום היגיון מדוע לשחרר את הפעילים בתחנה ולהביא דווקא אותו לדיון כאשר כולם נעצרו בחשד לאותה עבירה ונתון זה מלמד יותר מכל על שיקולי משטרת ישראל".

נציין כי הפשיטה בוצעה באזור ירושלים, המרכז, הדרום ויהודה ושומרון. הבלשים ביצעו חיפוש בבתי החשודים ואספו ממצאים הקושרים אותם לחשדות. במשטרה ציינו כי במהלך התקופה האחרונה אירעו כמה אירועים של תקיפות והתנכלויות לערבים בירושלים מצדם של פעילי להב"ה ברקע סוגיית ההתבוללות. עוד אמרו במשטרה כי זוהו ניסיונות מצד חברי הארגון להרחיב את פעילותו.

"ההחלטה על קיום חקירת המשטרה ועיכוב/מעצר הפעילים נועדה לגדוע את התופעה ולמנוע את המשכיותה, במקביל למניעת הקצנה מצד פעילות חברי הארגון ולפגוע באחר על רקע לאומני גזעני", אמרו במשטרה. "נפעל בכל מקום בו עבריינים לוקחים את החוק לידיים, מאיימים, סוחטים ופועלים באלימות מכל סיבה שהיא לשם שמירה על שגרת החיים התקינה"