צפו: תושב עמונה הפתיע ב"מאסטר שף"

יהוידע נזרי בן 41 שפונה מעמונה, הגיע לתכנית "מאסטר שף" והפתיע את השופטים עם שתי מנות מוצלחות במיוחד.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , ג' בחשון תשע"ח | עודכן: 22:41

יהוידע ניזרי, התגורר בעמונה קרוב ל‑20 שנה עם רעייתו ושמונת ילדיהם, עד אשר החליטה הממשלה לפנותם בשל החלטת בג"ץ.

ניזרי, אב לשמונה ילדים, הכין לצוות השופטים את המנה הראשונה, פיתה עם בשר טחון, עגבניות, טחינה חצילים ועוד, "פיתה זו אחדות - כמו עם ישראל - חילונים דתיים הכל נכנס בפיתה אחת", הוא סיפר.

"פיתה זה הפינוק לילדים שלי - פס יצור של ממש. אני התאהבתי בבישול עוד שהיינו בשליחות בהודו היה לנו בית פתוח - ארוחת שבת ל-250 ישראלים".

השופטים טעמו, "מראה נדיר מנה יפה, נעימה, יש בזה אושר אין סופי של טעמים", קבעו השופטים.

כשנכנס עם המנה המפתיעה שלו לצוות השופטים, חיים כהן, אייל שני, מיכל אנסקי וישראל אהרוני, נתקל מיד בשאלה מצד השף שני, "מה זו הכיפה הזו? דבר ראשון", בשל כיפתו הגדולה שעל ראשו, "זו כיפה שאשתי סרגה לי", השיב.

השופטים הופתעו לשמוע כי פונה מהישוב עמונה וכעת מתגורר בישוב עפרה. "גם זו התנחלות", קבע שני, "גם זו באדמת אבותינו", השיב לו יהוידע.

"לא בא לך לחזור לארץ?", שאל שני, "מה יותר הארץ מעמונה, אתה חייב לבוא לשם", השיב לו יהוידע.

"אתה חיי במצב מאוד שביר יש לך אחריות על שמונה ילדים בבית שיכול להיעקר, האם אתה רואה את עצמיך כאבא אחראי?", שאל שני, "אני רואה אותי כאבא אחראי. החיים בארץ ישראל הם לא עניין פוליטי - 400 אלף יהודים חיים ביהודה ושומרון אף אחד לא הולך לגרש אותם".

נזרי הכין לצוות סוג של "סעודת שבת" עם יין שהביא עימו והכין מנה של עוף, חלה, דלורית, קוסקוס ועוד. אנסקי, שופטת בתחרות ומנחת טלויזיה, ניגשה לטעום את המנה ופתחה בברכת פרי הגפן על היין.

אחריה כל צוות השופטים טעם את המנה, פרגן ושיבח עד שאף ביקש הצוות להכניס לאולפן את כל משפחתו של המועמד ולעשות סוג של "סעודת שבת" באולפן עם שירת "שלום עליכם" ואוכל. מיותר לציין כי יהוידע זכה לסינר ולהיכנס לתחרות. בקיץ האחרון נולד לזוג נזרי נכד מהבת רבקה.

כוכבת נוספת שזכתה לפירגון גדול מהשופטים היא יעל נקטלוב תושבת אלעד אם לחמישה ילדים "בוכרית אותנטית" שהפתיעה עם מנה בוכרית מיוחדת "מנטו" בסיר בוכרי מיוחד.

מאסטר שף היא תוכנית שבמרכזה, בשלנים חובבים, חסרי ידע מקצועי בבישול, מתחרים ביניהם על התואר "המאסטר שף של ישראל".