"176 יח"ד? הוכחה להקפאה קשה"

המשנה לראש עיריית ירושלים מותח ביקורת על כמות היתרי הבנייה בשכונת נוף ציון. "ירושלים זקוקה ל-4,000 יח"ד לפחות בשנה".

רעות הדר , ג' בחשון תשע"ח

דב קלמנוביץ
דב קלמנוביץ
צילום: מרים צחי

המשנה לראש עיריית ירושלים דב קלמנוביץ' מותח ביקורת על העירייה, המתגאה לדבריו במתן היתרי בנייה ל-176 יח"ד בשכונת נוף ציון הסמוכה לג'בל מוכבר.

"אני מתבייש בפרסום בנושא ובכך שנושא כזה טריוויאלי פותח מהדורות חדשות. לצערי, כפי שאני אומר מעת לעת – ירושלים סובלת מהקפאה. כל הדיבור על ירושלים המאוחדת הפך לסיסמאות ריקות ממעשים ומתוכן ומסתמך על כותרות מפוצצות ללא כל בסיס עובדתי בשטח", מדגיש קלמנוביץ'.

שכונת נוף ציון אוכלסה לפני כ-6 שנים ומונה כיום כ-90 דירות. התוכנית החדשה מבקשת לאשר בנייה של 176 יח"ד נוספות בלב השכונה הערבית. "מה זה 176 יח"ד לעיר הבירה של ישראל? זה מקביל למגדל מגורים אחד בראשון לציון או בחולון. האם בניית דירות בחיפה או בתל אביב פותחת מהדורות? ככה לא מתנהג עם בעיר בירתו", אומר קלמנוביץ'.

הוא מוסיף כי "בינתיים הצעירים בורחים. הם מדגישים בפני שיש מצוקת דיור גדולה והם לא יכולים לחלום אפילו להישאר בבירה. במקום 176 יח"ד שמהוות לעג לרש, עיריית ירושלים הייתה צריכה לקדם 1,760 יח"ד. אנחנו מתפללים 3 פעמים ביום לבניית ירושלים – לא להיקפים כאלה פיללנו".

"קצב הריבוי הטבעי בירושלים מצריך בנייה של 4,000 יח"ד בשנה לכל הפחות - והיום אי אפשר בכלל לחלום על הגירה של משפחות לעיר. חמור מכך, בניגוד לשנים קודמות גם בעוטף ירושלים זוג צעיר כבר לא יכול להרשות לעצמו לחלום על דירה בירושלים", סיכם קלמנוביץ'.