נתמודד בבחירות, לא יסתמו לנו את הפה

מיכאל בן ארי: "עוצמה יהודית" תתמודד בבחירות ומי שטוען שזה בזבוז קולות שידאג להורדת אחוז החסימה או שיצביע עבורנו.

בני טוקר , ג' בחשון תשע"ח

נתמודד בבחירות, לא יסתמו לנו את הפה-ערוץ 7
מיכאל בן ארי
צילום: יוני קמפינסקי

חבר הכנסת לשעבר ד"ר מיכאל בן ארי, יו"ר מפלגת עוצמה יהודית, מעריך בערוץ 7 שהפרסומים על כוונתו של ראש הממשלה להוריד את אחוז החסימה הם לא יותר מספין.

"גם אם לא הייתי חושד שאין פיו וליבו שווים אני מעריך שיש כאן ניסיון להרעיד את אמות הסיפים של כמה מפלגות בקואליציה כדי להראות להן שיש להן ממה לחשוש", אמר בן ארי.

''לנתניהו לא באמת אכפת מהימין והוא לא רוצה מפלגות אידיאולוגיות, הוא רק רוצה לשלוח מסר לשותפות הקואליציוניות שכמו שהוא צריך אותן הן צריכות אותו", טען.

לדברי בן ארי, העלאת אחוז החסימה בזמנו נועדה לפגוע במפלגות האידיאולוגיות, "יש מפלגות שנחשבות למיינסטרים והן חונקות כל ניסיון של תנועה אידאולוגית להתקיים. הרי גם ש"ס התחילה מארבעה מנדטים והגיעה בשיא כוחה לשבעה עשר מנדטים, אבל כשבאים ואומרים היום לתנועה כלשהי - את לא יכולה להתחיל מארבעה מנדטים כי את לא תעברי את אחוז החסימה, למעשה מונעים ממשהו חדש לקום ומנציחים את הניוון".

בן ארי מצהיר ש''עוצמה יהודית'' תסכים לכרות בריתות אבל תרוץ גם לבד, "היו בעבר בריתות עם אריה אלדד והברית עם אלי ישי, תמיד היינו מוכנים לכרות בריתות ולצורך כך אפילו הסכמתי לזוז הצידה.

''אבל גם בלי בריתות וללא הורדת אחוז החסימה אנחנו צריכים שהאמירה הפוליטית שלנו תישמע בכנסת ולכן המסר שלי למפלגות הגדולות וגם למפלגות הקטנות היא שעוצמה יהודית תתמודד בבחירות, ומי שטוען שזה בזבוז קולות שידאג להורדת אחוז החסימה או שיצביע עבורנו.

''מה שקורה כרגע זה שהמפלגות הגדולות מנסות לבלוע אותנו. מבחינתי אין ברירה אלא להתמודד. אני מפסיד זמן וגם כסף ואני יודע שאני לא בטוח נכנס אבל אני לא מוכן שבשם הדורסנות הזאת יסתמו לנו את הפה".