פלמח זאבי באזכרה לאביו

אזכרה במלאת 16 שנים לרצח השר רחבעם זאבי (גנדי) הי"ד נערכה בצהריים (שלישי) בהר הרצל, במעמד נשיא המדינה ראובן ריבלין, ראש הממשלה בנימין נתניהו, שרים, חברי כנסת ובני משפחת זאבי.

גנדי, אלוף במילואים ואיש ארץ ישראל השלמה, נרצח בשנת 2001 על ידי שלושה מחבלים ערבים בעת שהיה במלון "הייאט" (כיום "דן'') בירושלים.

סגן יו"ר הכנסת ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) סיפר בחשבון הטוויטר שלו כי הוא "מתכבד לייצג שוב את כנסת ישראל בטקס הזיכרון לשר רחבעם זאבי (גנדי) הי"ד. איש שהבין את מקור הזכות שלנו על הארץ והיה מחובר אליה בכל נימי נפשו".

בנו של גנדי, פלמח זאבי, התייחס למתקפה על אביו מצד אנשי השמאל וחלקים בתקשורת הישראלית. ''הם סימנו את גנדי מהיום שבו יצא לדרכו הפוליטית. שום דבר לא יוצא מהמסע הזה של התקשורת לנסות לגנות אותו ואת המורשת שלו, שום דבר לא חדש רק שעכשיו הוא איננו כדי להגן על שמו ולעמוד איתן על הדברים".

"הם חשבו שהם ייכנסו בחריץ הזה אך בעזרת ה' ביבי עומד איתן ולא רק שהודף את הכול אלא איפשר בפעם הראשונה בנייה של מרכז הנצחה גם בברקן וגם בבקעה. זו תשובה רצינית מאוד, אין כמו לתת תשובה במעשים".

בראיון לערוץ 7 הגיב פלמח להתעלמות של מנהלי בתי הספר בתל אביב מהנצחתו של גנדי. ''תל אביב כעיר מסרבת להנציח את גנדי ב-16 השנים האחרונות, אז זה המשך טבעי לאיך שהעירייה מתנהגת.

''אנחנו חושבים שלתלמידים באותם בתי ספר מגיע להסתכל על כל מה שמונח על השולחן, שיסתכלו על המורשת של גנדי, שיראו הכול, מגיע להם שנפתח בפניהם את הכול. מי זה מנהל בית הספר שמחליט להרחיק את גנדי בגלל דעותיו השונות?''.

לדבריו, ''זו אותה מחנאות שגרמה לעשב שוטה ללחוץ על ההדק ולרצוח את רבין, זו אותה מחנאות שמנסה לקבע כעת אם גנדי כשר או לא. זו המחנאות הכי מסוכנת. צריך להנציח גם את יצחק רבין וגם את גנדי''.

16 שנים לרצח רחבעם זאבי הי"ד