בית משפחת סלומון בנווה צוף
בית משפחת סלומון בנווה צוףצילום: יחזקאל איטקין

רחלי (סלומון) מנזלי שאיבדה בפיגוע בנווה צוף את אביה יוסף, אחותה חיה, ואחיה אלעד, פונה במכתב אישי לראש הממשלה, בנימין נתניהו, במסגרת המאבק על היעדר תקציב למרכיבי ביטחון ביישובים ולסלילת כבישים עוקפים.

המכתב המלא:

לכבוד
ראש ממשלת ישראל
מר בנימין נתניהו
שלום וברכה

שלושה חודשים עברו מאז הפיגוע הנורא בו נרצחו אבי יוסף, אחותי חיה ואחי אלעד הי"ד. ימים קשים מאוד עוברים עליי ועל בני משפחתי.

קשה לי מאוד לשמוע בימים האחרונים על "יציאה למאבק" של משפחות שכולות וראשי מועצות ביהודה ושומרון, הדורשים מתן ביטחון והגנה ליישובים ביהודה ושומרון. אני מתקשה להבין איך מנהיג המחנה הלאומי לא מאפשר את מתן הצרכים ההגנתיים הבסיסיים ליישובים ולצירים הראשיים ביהודה ושומרון.

למה צריך לצאת למאבק בנושא שאני בטוחה שחשוב לך לא פחות מכל אחד מאיתנו? למה משפחות שכולות צריכות לדרוש צרכי ביטחון בסיסיים כדי שלא יהיו פיגועים נוספים? נאמר לנו על ידי מקורות ביטחוניים שאם היו מתקינים בנווה צוף את מרכיבי הביטחון שאושרו הרבה לפני הפיגוע, היה אפשר למנוע את הפיגוע.

מוכרחים למנוע את הפיגוע הבא.

דווקא בימים אלה בהם הבג"ץ שוב מניף את חרב הריסת בתי יהודים, בלי להתחשב במשפחות היושבות בהם, ומנגד, אנו משפחת סלומון, נאבקים בבג"ץ על מנת שיאפשר להרוס את כל בית המחבל הנתעב, בית שעדיין עומד על תילו, למרות שברור לכל בר דעת שאין סיבה שלמחבל ובני משפחתו שידעו ולא מנעו את יציאתו לפיגוע, תהיה קורת גג.

דווקא בימים אלה ראוי שראש המחנה הלאומי ישב עם ראשי המועצות ביהודה ושומרון ויגיעו להסכמה ולהחלטה לבצע מה שניתן, בלי מאבקים מיותרים ומזיקים.

מחאת ראשי הרשויות ביו"ש נגד נתניהו