השר חיים כץ לנתניהו:
להקים צוות לגיבוש חוק סיעוד ממלכתי

שר העבודה והרווחה חיים כץ פנה לראש הממשלה בבקשה להקים צוות שיגבש חוק סיעוד ממלכתי בתוך חודשים ספורים.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ה' בחשון תשע"ח

להקים צוות לגיבוש חוק סיעוד ממלכתי-ערוץ 7
השר חיים כץ
צילום: Marc Israel Sellem פלאש 90

שר העבודה והרווחה חיים כץ (הליכוד) פנה לראש הממשלה בנימין נתניהו בבקשה למנות צוות מומחים אשר יגבש חוק ביטוח סיעודי ממלכתי חובה בתוך מספר חודשים.

פנייתו של כץ הועברה לאור ההחלטה של ראשת אגף שוק ההון והביטוח דורית סלינגר לבטל את הביטוח הסיעודי קבוצתי.

הביטוח הסיעודי הממלכתי המוצע על ידי השר כץ יתבסס על הביטוח הסיעודי הקבוצתי הקיים כיום בקופות חולים תוך הטלת חובת ביטוח על כל אזרח ותוך הקמת "פול" כדוגמת ה"פול" הקיים בביטוח רכב חובה, אשר יבטח תושבים שחברות הביטוח מסרבות לבטח אותם במסגרת ביטוח הסיעוד הקבוצתי הקיים כיום בקופות החולים.

הפסדי ה"פול" ימומנו בחלקם מהרווחים שחברות הביטוח צברו מהביטוח הקבוצתי הפיקטיבי והיתרה תחולק בין חברות הביטוח באופן יחסי בדומה לקיים בביטוח רכב חובה.

עוד מציע השר כץ שתושבים חסרי הכנסה או ששכרם נמוך מרמת שכר שתקבע, לעניין זה, יהיו פטורים מתשלום פרמיית הביטוח עבורם ועבור משפחתם ועלות ביטוחם תועמס על פרמיית הביטוח לאוכלוסיות החזקות ו/או על ידי העלאה קטנה של מס הבריאות.

הביטוח הסיעודי המוצע יהווה חלק נוסף לזכויות המוקנות היום לאזרחי ישראל על פי חוק הביטוח הלאומי ועל פי חוק ביטוח בריאות ממלכתי.

השר כץ אמר כי ''ביטול הביטוח הסיעודי הקבוצתי מבלי לגבש חלופה הוגנת הוא מחדל שערורייתי שמחייב את הממשלה למצוא פתרון חלופי מידי".

עוד הוסיף השר, "לרשות שוק ההון ניתן פסק זמן ארוך כדי לגבש ביטוח סיעודי לאזרחי ישראל אך לא ניצל אותו וכמיליון אזרחים מוצאים עצמם בפני שוקת שבורה. על חברות הביטוח להחזיר את כל הרווחים שהפיקו מהביטוח הקבוצתי הפיקטיבי הזה במשך עשרות שנים למבוטחים או לחילופין להעביר רווחים אלה לטובת הפתרון החלופי שיגובש בנושא זה.

''הגיעה העת שניצק תוכן אמיתי לאחד מאבני היסוד של היהדות- אל תשליכני לעת זקנה וככלות כוחי אל תעזבני", הוסיף חיים כץ.