הליכוד נגד 'חוק הלאום' של בגין

הקואליציה הצביעה נגד חוק הלאום שהגישה סיעת 'יש עתיד' המבוסס על נוסח החוק של ח"כ בני בגין.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ה' בחשון תשע"ח

הליכוד נגד 'חוק הלאום' של בגין-ערוץ 7
לפיד
צילום: ערוץ 7

חברי הכנסת מהקואליציה הצביעו היום (רביעי) נגד 'חוק הלאום' שהגישה סיעת יש עתיד המבוסס על נוסח החוק של ח"כ בני בגין מהליכוד.

יו"ר מפלגת יש עתיד, ח''כ יאיר לפיד, הציג את החוק במליאת הכנסת ואמר "זה לא חוק הלאום של האופוזיציה, זה חוק הלאום של הקואליציה. לא אני כתבתי אותו, מי שכתב את החוק הוא חבר הכנסת בני בגין מהליכוד.

''לא שינינו מילה, אות, זה חוק הלאום של הליכוד", הדגיש לפיד. ''הוא טוב והוא נכון. חוק פשוט, ברור, בהיר, שמגדיר את מדינת ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי".

לפיד הוסיף, "חוק הלאום שאנחנו מגישים היום שכתב חבר הכנסת זאב בנימין בגין, תואם לגמרי את רוח הציונות של שני האנשים שעל שמם הוא קרוי: בנימין זאב הרצל וזאב ז'בוטינסקי. שניהם רכנו מעל כתפיו בזמן שהעט שלו כתב את החוק שאומר, זוהי מדינה יהודית, זוהי מדינה דמוקרטית, ואין סתירה בין הדברים".

סגן יו"ר הכנסת, ח"כ מאיר כהן (יש עתיד), הקריא מעל הדוכן מאמר מפורט שכתב בגין על הצעת החוק שעלתה במליאת הכנסת ובו הדגיש בגין כי השיקול המפלגתי דוחק את השיקול הלאומי והצעה מפלגת דחקה הצעה מאחדת.

כהן הדגיש כי ''בנימין בגין לא התחנך בבית שמאלני. למעשה הוא גדל על ברכיו של הסמל הגדול ביותר של הליכוד, גדול אפילו יותר מבנימין נתניהו. הצעת החוק הזו שתעלה מיד להצבעה, הצעת חוק הלאום במתכונתה השפויה, ההגיונית והיהודית''.

ח''כ כהן תקף את חברי הליכוד, ''אתם כבר סימנתם את בגין מודל 2017. על פי אמות המידה שלכם, הוא לא ליכוד, הוא נטע זר, כמו כל מי שמעז להביא את קולו של הליכוד האמיתי. הליכוד שידע לחבק את כל האוכלוסיות, שידע לאחד, היום הוא המפלג".

ח"כ יעל גרמן (יש עתיד) אמרה בדיון "הצעת החוק שאנו מביאים מאפשרת הסכמות מירביות, היא דומה לזו של בני בגין ומעגנת את החזון המבוטא במגילת העצמאות כמדינה יהודית ודמוקרטית. כל הצבעה נגדה היא הצבעה נגד אופייה של המדינה היקרה שלנו".