נתניהו מבטיח:
נשקיע 800 מיליון ש"ח בתשתיות באיו"ש

לאור מחאת ראשי המועצות, ראש הממשלה הבטיח להעביר תקציב בגובה 800 מיליון ש''ח לפיתוח תשתיות ביהודה ושומרון, החל מהשנה הקרובה.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ה' בחשון תשע"ח

נשקיע 800 מיליון ש"ח בתשתיות באיו"ש-ערוץ 7
מועצת יש"ע עם ראש הממשלה
צילום: לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו וראש לשכתו יואב הורוביץ נפגשו אחר הצהריים (רביעי) עם ראשי הנהלת מועצת יש"ע יו"ר מועצת יש"ע אבי רואה ומזכ"ל תנועת "אמנה" זאב זמביש חבר.

הפגישה הייתה בהמשך לישיבת שקיים ראש הממשלה לפני מספר שבועות עם ראשי הרשויות שבה הציגה מועצת יש"ע לראש הממשלה מכתב, עליו חתומים כלל ראשי הרשויות, בדרישה להפסקת האפליה ולפעולה מהירה למען שוויון בתקציב המופנה לתשתיות.

בישיבה היום הודיע ראש הממשלה למועצת יש"ע כי פעל בשבועות האחרונים כדי לקדם את הבקשה, גם על בסיס עבודת מטה רחבה שארכה מספר חודשים בהן נבחנו הצרכים, זמינות הפרויקטים וגיוס המשאבים. לאור זאת סוכם על אישור תוכנית פיתוח כבישים לכלל האוכלוסיות במרחב יהודה ושומרון, בהיקף של כ-800 מלש"ח. התכנית תצא לביצוע כבר בשנת התקציב הקרובה 2018.

"החלטה זו מביאה לידי ביטוי את תפיסתה של הממשלה לגבי ההתיישבות, אשר רואה את יהודה ושומרון כחלק בלתי נפרד ממדינת ישראל גם בעתיד", אומרים במועצת יש"ע.

יו"ר מועצת יש"ע אבי רואה אמר, "זוהי בשורה משמעותית ואסטרטגית לכלל האוכלוסיות הגרות במרחב יהודה, שומרון ובקעת הירדן. לאחר זמן רב של עבודה מאומצת עם גורמים במשרדי הממשלה השונים, מוביל ראש הממשלה יחד עם ההתיישבות, מענה הולם המגשר על פער של עשורים רבים בתחבורה ובתשתיות. שמחנו לראות שראש הממשלה נרתם לשדרוג התשתיות".

ראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן מסר בתגובה "החלטת ראש הממשלה מהיום להשקיע 800 מיליון שקל בבניית כבישים והשקעה בתשתיות ביהודה ושומרון הינה אבן דרך חשובה ביותר בפיתוח האזור ומהווה ראיה ממלכתית שהגענו לכאן כדי להישאר לתמיד. הנחת תשתיות קבע לרווחת התושבים מעידה כמאה עדים שמדינת ישראל לא הולכת לשום מקום".

"כולי תקוה שבעקבותיה תבואנה החלטות נוספות מהסוג הזה ובראשן החלטה על החלת ריבונות מלאה על יהודה ושומרון. מועצת יש"ע וראשיה בהנהגת חברנו אבי רואה עשו כאן עבודה מדהימה ושירות חשוב לא רק למתיישבים אלא לכלל אזרחי מדינת ישראל", הוסיף נאמן.