ד"ר דורי גולד
ד"ר דורי גולד פלאש 90

ד"ר דורי גולד שכיהן בעבר כשגריר ישראל באו''ם וכמנכ''ל משרד החוץ, הוא אחד המועמדים המובילים להחלפת עו"ד יצחק מולכו שיפרוש בקרוב מתפקיד היועץ המיוחד של ראש הממשלה נתניהו לעניינים מדיניים.

מוקדם יותר היום (רביעי) הודיע עו"ד מולכו כי יפרוש בחודש פברואר מתפקידו כשליח המדיני המיוחד של נתניהו.

במכתב ששלח לראש הממשלה כתב מולכו, "בהמשך לפניות קודמות שלי בעניין ולשיחתי איתך מלפני כמה שבועות, אני מתכבד לפנות אליך בבקשה כי תשחרר אותי מתפקידי כשליח ויועץ מיוחד של ראש הממשלה לעניינים מדיניים, אותו אני ממלא לפי בקשתך מזה כמה וכמה שנים בבחינת שירות לאומי בהתנדבות".

"אני רוצה לנצל את ההזדמנות על מנת להודות לך מקרב לב על כך שאפשרת לי לשרת את המדינה תחת הנהגתך הבוטחת ועל האמון הרב שנתת בי בעשותי כן", סיכם מולכו.

נתניהו ענה למולכו, "הפעם, שלא בנפש חפצה ולנוכח עמדתך הנחושה, החלטתי להיעתר לבקשתך. באותה עת שמחתי שהסכמת לדחות את מועד פרישתך עד לסוף חודש פברואר 2018 וכדי שאוכל למצוא לך מחליף הראוי לתפקיד חיוני זה".

"איני צריך למנות את המשימות המדיניות הרגישות והחשובות שביצעת. עשית זאת תוך שילוב נדיר של כשרון, ניסיון וידע מקיף ועמוק של הסוגיות. טרם הגיעה העת לחשוף את כל פעולתך, אך בטוחני שכשרגע זה יגיע אזרחי ישראל יעריכו עד מאוד את תרומתך. אין פלא שאני ושרי הממשלה שמכירים את פועלך רוחשים לך הערכה עמוקה", כתב נתניהו למולכו.