ליברמן בבה"ד 1
ליברמן בבה"ד 1צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

שר הביטחון אביגדור ליברמן נאם היום (חמישי) בטקס סיום קורס קציני יבשה בבית הספר לקצינים (בה"ד 1)

"איכות האדם היא לפני הכל", אמר ליברמן וכיוון את דבריו למשפחות הקצינים הצעירים. ''המחויבות לערכים והדוגמא האישית, הם המפתח. כל שאר הדברים הם רק משלימים. ומה שאני מרגיש כאן היום, שיש לנו איכויות שאין לאף צבא אחר בעולם''.

לדברי ליברמן, האתגרים הניצבים בפני ישראל הם עצומים, ''אבל האתגר הגדול ביותר הוא הניסיון האיראני לבנות טבעת חנק מסביבנו.

"האיראנים בנו משך שנים רבות את חיזבאללה. לאחר מכן את הג'יהאד האסלאמי ברצועת עזה ועכשיו הם משתלטים על החמאס. ראינו רק לפני כמה ימים את המשלחת של בכירי חמאס בראשות סאלח ערורי שביקרה באיראן.

"אותו סאלח ערורי שניהל את מפגש הפיוס, כביכול, בין חמאס לפתח. אותו סאלח ערורי שלקח אחריות על חטיפת 3 הנערים בגוש עציון ולרציחתם. אותו סלאח ערורי שתוך כדי הביקור באיראן ולאחריו דיבר על מאבק מזויין והשמדת מדינת ישראל''.

שר הביטחון הדגיש כי "גם מה שקורה בסוריה, בהובלת איראן, זה חלק מאותה טבעת חנק. הניסיון שלהם להקים על אדמת סוריה נמל ימי, שדה תעופה צבאי, בסיסים עבור מליציות של שכירי חרב שיעים המובאים מאפגניסטאן, פקיסטאן ועיראק. כל זה הוא חלק מאותו מאמץ זדוני המכוון נגדנו. ותוסיפו לזה גם את הניסיון שלהם להחדיר נשק מדויק לכל גורם אפשרי המנסה לפגוע בנו.

"אין אנו מחפשים הרפתקאות ותפקידנו הוא קודם כל להבטיח את ביטחונם של אזרחי מדינת ישראל ולמנוע מלחמות עד כמה שאפשר, וזה קודם כל בזכות חיזוק ההרתעה ובאמצעות מאמץ בזירה הבינלאומית", סיפר ליברמן.

"דיברתי על תהליך ההתעצמות ועל צה"ל כצבא החזק ביותר באזור, ואני חושב שזה ברור לכולם. אבל גם בזירה הבינלאומית לא חסכנו אף מאמץ והסברנו את עמדתנו לכולם, ובעיקר לשתי המעצמות ארה"ב ורוסיה. כל המאמצים האלו נמשכים גם היום, גם במישור ההתעצמות וגם בזירה הבינלאומית.

"אבל יחד עם זאת, אנו לא נהסס אף לא לרגע אחד למנוע מהאיראנים להקים את טבעת החנק, גם בכוחות עצמנו, במידה ושאר המאמצים לא יישאו פרי. את הנחישות שלנו למנוע זאת הוכחנו לא פעם בתקופה האחרונה והלוואי שלא נצטרך להוכיח את זה שוב", הבהיר.